1.3 C
Warka
czwartek, 1 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjePrzerwa inaczej… w PSP 2

  Przerwa inaczej… w PSP 2

  Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa – wiedzą o tym dobrze wszyscy, którzy do szkoły chodzili, a więc wszyscy z nas. Przerwa to najbardziej ulubiony „przedmiot” wszystkich dzieci. W związku z takim wyborem uczniów, nauczyciele PSP 2 w Warce postanowili im ten przedmiot uatrakcyjnić. Okres ograniczeń związanych z pandemią  znacznie utrudniał utrzymanie sprawności fizycznej dzieci na odpowiednim poziomie. Niósł również ze sobą szereg konsekwencji w postaci złego samopoczucia, braku energii, otyłości czy wzmożonego napięcia. To tylko niektóre skutki siedzącego trybu życia. Ponadto, codzienne wielogodzinne przebywanie dziecka w szkole w pozycji siedzącej jest czynnikiem szkodliwie wpływającym na rozwój młodego organizmu. Te wszystkie argumenty wpłynęły na pomysł zorganizowania w naszej szkole aktywnych przerw. Inicjatorem takiej formy wspólnej zabawy byli nauczyciele Pani Katarzyna Krawczyk, i Pani Elżbieta Pacholska, które realizują projekt w ramach „Promocji zdrowia”. Pozostali nauczyciele również aktywnie zaangażowali się proponując różnorodne formy aktywności ruchowej, muzycznej, tanecznej i artystycznej. Do ulubionych utworów tanecznych uczniowie zaliczyli choreografię tańca „belgijka”.

  Taka „przerwa” wszystkim  poprawia samopoczucie, wypełnia czas wolny, daje pretekst do rozmów, kontaktów, okazje do zaprezentowania się i szansę zdobycia uznania w oczach rówieśników. Jest czasem radości i bycia razem.

  Katarzyna Krawczyk, Elżbieta Pacholska, PSP nr 2 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE