0.2 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWiemy i działamy... w PSP2

  Wiemy i działamy… w PSP2

  W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich PSP nr 2 w Warce wzięli udział w ogólnopolskim programie Polskiej Akcji Humanitarnej pt. „Wiem i działam”. W ramach projektu uczestniczyli oni w czterech zajęciach edukacyjnych, w trakcie których dowiedzieli się między innymi czym jest pomoc humanitarna, czego brakuje ludziom podczas katastrofy naturalnej i wojny. Analizowali sposoby niesienia pomocy oraz poznali tereny na świecie dotknięte kryzysem humanitarnym. W związku z wojną w Ukrainie uczniowie mogli na własne oczy przekonać się jak bardzo potrzebne jest niesienie pomocy, a jednocześnie odkryli, że skuteczna pomoc, to taka, która odpowiada na potrzeby.

  Bajka o bobrzycy Bożenie, która utknęła w środku lasu z powodu suszy doskonale ukazała dzieciom również problem wody na świecie i skłoniła do refleksji nad tym skąd ludzie czerpią wodę, czy nasze zasoby są wystarczające oraz ile wody zużywa się do produkcji np. tabliczki czekolady (1720 litrów) czy pary jeansów (7600 litrów). Finałem projektu było przeprowadzenie kiermaszu na terenie szkoły, w trakcie którego uczniowie opowiadali o działaniach PAH oraz zebrali środki finansowe na rzecz organizacji. Dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie mogą lepiej zrozumieć otaczający nas świat i uczyć się reagowania w sytuacjach kryzysowych. Jednocześnie program „Wiem i działam” daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i nadzieję, że człowiek w potrzebie nigdy nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

  Koordynator akcji Magdalena Skulska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE