1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiMŚ 2022 w Katarze to starcie Lewandowskiego z Messim. Czy Polacy zdołają...

  MŚ 2022 w Katarze to starcie Lewandowskiego z Messim. Czy Polacy zdołają zaskoczyć Argentyńczyków?

  Choć futbol nie jest sportem indywidualnym, starcia dwóch wielkich nazwisk zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego kibice z dużym sentymentem wspominają czasy, kiedy Leo Messi i Cristiano Ronaldo rywalizowali ze sobą w lidze hiszpańskiej. Kiedyś żaden zawodnik nie mógł nawiązać rywalizacji z tymi dwoma wirtuozami. Jednak teraz na szczycie piłkarskiego świata znalazł się również Robert Lewandowski. Tym większe emocje budzi nadchodzący mecz Polska – Argentyna na MŚ 2022. Będzie to starcie dwóch piłkarzy ze światowego topu! Jak zakończy się to spotkanie?

  Historia pojedynków Messiego i Lewandowskiego

  Robert Lewandowski przez całą swoją karierę bardzo ciężko pracował, aby wreszcie znaleźć się na piłkarskim szczycie. Dzięki temu dzisiaj może porównywać się z największymi nazwiskami w futbolu. Oczywiście w tej grupie ciężko byłoby znaleźć godniejszego rywala niż wielki Leo Messi. Argentyńczyk od ponad dekady jest zdaniem wielu kibiców najlepszym piłkarzem świata. Jednak do tej pory cała rywalizacja pomiędzy Lewandowskim i Messim miała głównie charakter medialny. Dopiero od kilku lat obydwaj zawodnicy zaczęli rywalizować ze sobą także na murawie.

  Do pierwszego starć pomiędzy Messim i Lewandowskim doszło w 2015 roku. Wtedy to Barcelona rywalizowała z Bayernem w ramach półfinału Ligi Mistrzów. Tamta konfrontacja ostatecznie padła łupem „Blaugrany”, która wygrała dwumecz stosunkiem 5:3. Warto jednak odnotować, że w meczu rewanżowym na Allianz Arenie w Monachium Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców.

  Kolejne starcia miały miejsce w latach 2020-2021. Najbardziej bolesne dla Argentyńczyka i jego kolegów było jednak spotkania 1/4 finału Ligi Mistrzów, do którego doszło 14 sierpnia 2020 roku. Wtedy to Barcelona uległa Bayernowi aż 2:8! W tym spotkaniu Robert Lewandowski również wpisał się na listę strzelców.

  Co ciekawe, do tej pory Robert Lewandowski tylko raz zagrał w barwach reprezentacji Polski przeciwko Argentynie. Jednak było to tylko towarzyskie spotkanie, a w zespole „Albicelestes” nie zagrał wtedy między innymi Leo Messi. Jeżeli więc kontuzje nie wyeliminują żadnego z piłkarzy, mecz Polska – Argentyna będzie pierwszym reprezentacyjnym starciem Messiego z Lewym.

  Jak zakończy się mecz Polska – Argentyna na MŚ 2022?

  Gdyby o wyniku wspomnianego starcia miała decydować jedynie klasa kapitanów obydwu drużyn, byłoby to niezwykle wyrównane spotkanie. Jednak piłka nożna to przecież sport zespołowy. Z tego względu faworytami opisywanego meczu będą piłkarze Argentyny.

  Drużyna „Albicelestes” składa się z wielu świetnych zawodników. Praktycznie na każdej pozycji można znaleźć piłkarzy uchodzących za światową elitę. Pod tym względem trzeba przyznać, że Argentyńczycy wypadają lepiej niż reprezentacja Polski. To właśnie ogólny poziom zespołu może w tym przypadku zadecydować o zwycięstwie. Niemniej jednak kibice muszą liczyć na to, że Polacy zdołają sprawić problemy swoim wyżej notowanym rywalom!

  Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE