12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDziałaj Lokalnie w Gminie Warka – Laski

  Działaj Lokalnie w Gminie Warka – Laski

  W sobotę 15 października w Świetlicy – Pracowni ORANGE w Laskach miał miejsce finał projektu Działaj Lokalnie 2022 realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej ANIMATOR pn. „Czym chata bogata, tym rada”.

  Pretekstem do sobotniego spotkania było… święto ziemniaka. Zaproszeni Goście mogli zwiedzić niedawno powstałą Chlebową Izbę z wyjątkową, imitującą wnętrze chłopskiej chaty tapetą i niemałą kolekcją przedmiotów codziennego użytku.

  Wydarzenie uświetnij koncert Kapeli Bialskiej. Gościem specjalnym zaś była Barbara Tekieli – ceniona ekspertka ds. turystyki.

  – Jako Ośrodek Działaj Lokalnie cieszymy się, że rokrocznie powstają bardzo ciekawe i twórcze inicjatywy. Projekt „Czym chata bogata…” jest tego przykładem. Sobotnie wydarzenie było jednym z działań. Poprzedziły je m.in. warsztaty rękodzielnicze i kulinarne oraz prace aranżujące wnętrze świetlicy. – mówi Marzena Pawłowska, koordynatorka „Działaj Lokalnie” w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A.

  – Cieszymy się, że dzięki naszym dotacjom „Działaj Lokalnie” dodatkowo rozbudowuje się zaplecze „Szlaku Jabłkowego w Największym Sadzie Europy”. Chlebowa Izba w Laskach jest jednym z miejsc na tym Szlaku i dzięki pozyskanej dotacji Stowarzyszenie ANIMATOR miało możliwość z jednej strony wzbogacić wizualnie przestrzeń świetlicy a z drugiej wzmocnić swoją ofertę dodatkowymi warsztatami. Fajnie gdyby nasze szkoły, nasze dzieci częściej korzystały z oferty edukacyjnej na Szlaku. W Laskach w formie warsztatowej mogą z ziarenka przejść do bochenka, a np. w innym miejscu na Szlaku, w Konarach w Naszej Tłoczni mogą poznać proces powstawania jabłka i naturalnego soku jabłkowego. – podkreśla Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba.

  Program “Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Banku Spółdzielczego w Warce, Frostico Chłodnia Warka, Prima Group oraz mieszkańców przekazujących 1 % podatku.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE