Więcej
  Strona głównaWiadomościNiskie rekompensaty za straty spowodowane gradem

  Niskie rekompensaty za straty spowodowane gradem

  Gdy w maju bieżącego roku seria gradobić nawiedziła Zagłębie Sadownicze wojewódzkie organy administracyjne i inne instytucje zapewniły sadowników, że otrzymają oni należytą pomoc.  Teraz, gdy sezon zbiorów trwa w najlepsze, nadszedł czas na sfinalizowanie tychże zapewnień.
  Po oszacowaniu wszystkich strat przez gminne komisje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że za hektar upraw, który nie był ubezpieczony rolnicy uzyskają odszkodowanie w wysokości 50 złotych.

  Wysokość odszkodowania finansowego wywołała na twarzach rolników grymas niezadowolenia i rozczarowania. Starty, które wyrządziły majowe i czerwcowe gradobicia liczone są w tysiącach złotych. Odszkodowania wynoszą setki złotych.  Zniszczenia w powiecie grójeckim opiewają na obszarze od hektara do kilkunastu hektarów. Jak informuje portal Echo Dnia w powiecie grójeckim wpłynęło 155 wniosków o odszkodowanie, które łącznie opiewają na kwotę 34 000 złotych. Według opinii sadowników, rekompensaty są tak niskie, że składanie wniosków o ich uzyskanie okazało się zbędną czynnością, na nie warto poświęcać cennego czasu.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE