11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeOgraniczenia w oświetleniu ulicznym

  Ograniczenia w oświetleniu ulicznym

  Urząd Miejski w Warce informuje że, firma ELEKTRA mimo zawartej umowy na dostawę energii elektrycznej do końca 2022 roku, wypowiedziała świadczenie usługi z dniem 30 września 2022r. Powodem była bardzo szybko drożejąca energia elektryczna na towarowej giełdzie energii w 2022 roku.

  W tej sytuacji Urząd Miejski w Warce oraz szkoły i instytucje z terenu Gminy Warka od 1 października zaopatrywane są w energię elektryczną przez PGE Obrót S.A jako rezerwowego sprzedawcę energii po znacznie wyższych cenach. Zakładamy, że może to być prawie dziesięciokrotna podwyżka w odniesieniu do roku 2021.

  Przewidując koszty przyszłych rachunków za zużycie energii elektrycznej po konsultacji z radnymi Rady Miejskiej w Warce, Urząd Miejski w Warce zmuszony był wprowadzić nocne wyłączenie oświetlenia drogowego w godzinach 22:30 – 5:00 na terenach wiejskich i przedmieściach miasta Warka oraz w godzinach 0:30 – 4:00 na pozostałym terenie miasta.

  W zaistniałej niespodziewanej sytuacji samorząd gminy musiał podjąć działania tak drastyczne, oszczędzające koszty energii, do czasu wprowadzenia zapowiadanych gwarantowanych cen energii elektrycznej dla samorządów i obiektów wrażliwych. Po wejściu w życie pomocy dla samorządów Gmina Warka złagodzi ograniczenia w oświetleniu ulicznym.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE