0.4 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjePaździernik to kolejny miesiąc „Wizyt u Generała Pułaskiego”

  Październik to kolejny miesiąc „Wizyt u Generała Pułaskiego”

  Projekt realizowany jest od kwietnia br. przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego Mazowsze. Partnerem jest Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  W ramach projektu do końca listopada przeszło 2 000 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas I szkół średnich z terenu trzech powiatów: grójeckiego, kozienickiego oraz piaseczyńskiego ma możliwość odwiedzić wareckie Muzeum i poznać historię tego miejsca i bohaterów Warki.

  W październiku w ramach ww. projektu zorganizowano dziewięć wycieczek. Gościliśmy w Warce m.in. uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Warki, szkół podstawowych z Konar, Mniszewa, Watraszewa, Nowej Wsi, Łęczeszyc, Nowej Wsi, Lewiczyna i Warki.

  Udział w projekcie sfinansowany jest ze środków Województwa Mazowieckiego. Podczas całodniowej wycieczki uczniowie mieli możliwość zwiedzenia ekspozycji stałych muzeum pod opieką wykwalifikowanych przewodników oraz odbycia spaceru ścieżką edukacyjną „W Dolinie Pilicy”. Punktem kulminacyjnym były animacje i ognisko na parkowej polanie przygotowane przez Animatorki ABC Dziecka. Każdy uczestnik „Wizyty…” otrzymał pakiet materiałów promocyjnych, w tym wydawnictwa muzeum oraz produkty regionalne Szlaku Jabłkowego, m.in. soki z lokalnej tłoczni.

  – Realizowany projekt z jednej strony posiada duży ładunek edukacyjny –  przybliża czasy Generała Pułaskiego i jego dokonania dla społeczności polskiej i amerykańskiej, przybliża uczestnikom historię Warki – jednego z najstarszych miast Mazowsza, z drugiej zaś daje możliwość integracji podczas zabaw przy ognisku. Okazuje się, że niezmiennie są one idealną odskocznią od szkolnej rutyny. – mówi Marzena Pawłowska, koordynator projektu ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Uczniowie i nauczyciele opuszczający Warkę i Muzeum są pod ogromnym wrażeniem miejsca i jego oferty. Zgodnie zapewniają, że mają już pomysł na wycieczki z kolejnymi grupami.

  Szkoły, które jeszcze nie brały udziału w projekcie, a są zainteresowane mogą skontaktować się z biurem Stowarzyszenia W.A.R.K.A. celem ustalenia dogodnego terminu. Koordynator: Marzena Pawłowska (mpawlowska@stowarzyszeniewarka.pl kom 506 326 445).

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. składa serdeczne podziękowania firmie Twój Owoc Sp. z o.o. za nieodpłatne przekazanie jabłek na poczęstunek dla wszystkich uczestników wycieczek.

  Zadanie pn. „Z wizytą u Generała Pułaskiego” realizowane przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem projektu jest Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE