-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCKZiU Nowa Wieś z wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach

  CKZiU Nowa Wieś z wizytą w Domu Dziecka „PANDA” w Kozienicach

  „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – słowa Alberta Schweitzera najtrafniej oddają ideę przyświecającą wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią dawać szczęście innym i brać je od obdarowanych dla siebie. W grudniu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej – Domu Dziecka „PANDA” w Kozienicach.

  Od wielu już lat pomagamy podopiecznym tej placówki. Niezależnie od trudnej sytuacji ostatnich czasów – pandemia, inflacja – młodzież z Nowej Wsi chętnie i szczerze obdarowuje potrzebujących. 19 grudnia 2021 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu: Natalia Przybysz, Zuzanna Okolus, Kacper Jakubczyk z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista, Bartosz Kudła, Hubert Ignaczak z klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik, Przemysław Stępień z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista, Angelika Piliszek, Ewelina Ukleja, Tomasz Piasecki z klasy czwartej w zawodzie technik ogrodnik wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Marią Kocewiak – odwiedzili Dom Dziecka „PANDA” wKozienicach i przekazali jego podopiecznym prezenty.

  W świątecznej paczce znalazły się karty podarunkowe dla każdego podopiecznego, dwa opiekacze do tostów, miód, jabłka i gruszki z sadów uczniów naszej szkoły, soki jabłkowe. Do naszej akcji dołączyli państwo Angelika i Rafał Krzyżanowscy – właściciele Plantacji i Szkółki borówki amerykańskiej w Nowej Wsi – przekazując najbardziej bożonarodzeniowe kwiaty – poisencje, czyli popularne gwiazdy betlejemskie. Wszystkie upominki zachwyciły obdarowanych. Najcenniejszym prezentem okazał się czas, spędzony na wspólnej zabawie, rozmowach z podopiecznymi „PANDY”, śpiewaniu kolęd.

  Wszyscy uczestnicy poniedziałkowego spotkania byli szczerze wzruszeni. Dzieci i młodzież z domu dziecka – ponieważ okazano im serdeczność i wsparcie. Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi – ponieważ doświadczyli szczęścia obdarowania innych. Zawsze przeżywamy podobne emocje, pomagając potrzebującym. To najpiękniejsza cecha, która stanowi o naszej wartości.

  Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi gratulujemy wytrwałości w realizacji idei wolontariatu. Serdecznie dziękujemy również państwu Angelice i Rafałowi Krzyżanowskim za wsparcie naszej akcji.

  Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE