Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWrociszewski WOŚP zebrał aż 7.457,40 zł

  Wrociszewski WOŚP zebrał aż 7.457,40 zł

  Od wielu już lat uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie uczestniczą w finale WOŚP. Tym razem w 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy są uczniowie starszych klas, głównie ósmych. We wrociszewskim środowisku Orkiestra stała się już niepisaną tradycją. Społeczeństwo również nie wyobraża sobie tego dnia bez „swoich” wolontariuszy. W tym roku wielkość darowizn zaskakiwała wolontariuszy. Widoczne było to w kwotach rzucanych do puszek, jak i zakupach słodkości, gdzie za ciastka kosztujące 20 zł, zostawiano banknot stuzłotowy, mówiąc „prosimy bez reszty”. W tym roku orkiestra zagrała dla małych i dużych, a pieniądze przeznaczone będą na walkę z sepsą. Jak co roku wolontariusze współpracowali ze sztabem przy Dworku na Długiej.

  Szkoła w ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprosiła na wydarzenia:

  • Kawiarenka szkolna, która miała ogromne zainteresowanie zarówno wśród rodziców, jak i uczniów i przyniosła zysk – 2.005,00 zł;
  • Kawiarenka na dziedzińcu placu kościelnego, która przyniosła zysk – 1.702,00 zł;
  • Zbiórka wolontariuszy podczas 31. Finału – 3.750,40  zł.

  Niesamowity fenomen tkwi w orkiestrze i samym Owsiaku, że potrafi tak zaangażować społeczność w Polsce i za granicą, aby wspaniale bawiąc się, czynić tak wiele dobrego. Fenomen ten pozwala, aby zagrać już po raz 31 i na przekór wielu przeciwnościom zdobywać coraz więcej zwolenników i zbierać coraz więcej pieniędzy- serc ludzkich. Mam często nieodparte uczucie, że czym mocniej jest atakowany WOŚP i sam Jurek Owsiak, czym przeciwnicy wyciągają najcięższe, najbardziej prymitywne działa, tym orkiestra zbiera więcej pieniędzy i więcej ludzi dokłada swoją cegiełkę do wspólnego muru z napisem „POMAGAMY” . Wiemy wszyscy, że pieniądze trafiają tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, gdzie są największe braki, gdzie ratowane jest życie ludzie, małe i duże. I czy mamy dobre zdanie o akcji, czy nie, to sprzęt będzie ratował i zwolenników, i przeciwników. Pomoc przeznaczona jest dla wszystkich potrzebujących.

  Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale w szkołach od 2006 roku działa program pod patronatem WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany do uczniów klas I-III. Polega  na cyklu zajęć dotyczących zasad pierwszej pomocy. Zarówno potrzebny sprzęt: fantomy małe i duże, książeczki i telefony oraz szkolenia nauczycieli finansowane są,  i stale uzupełniane, z pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Wielkiej Pomocy. Nasza szkoła uczestniczy od początku w tym programie, a uczniowie uwielbiają te zajęcia.

  W tym roku mieliśmy 8 wolontariuszy w szkole. Uczestniczyli: Natalia Bernacka, Urszula Polesiak, Weronika Sęk, Aleksandra Trzepaczyńska, Maria Kaczmarek,  Karina Tkaczyk, Katarzyna Kiljańska, Szczepaniak Weronika. Najwięcej zebrała Katarzyna Kiljańska. Łącznie zebrali 7457,40 zł. To najlepszy wynik w naszej szkole. Swoim, wspaniałym wynikiem przyłączyliśmy się do ogromnego, tegorocznego sukcesu wareckiego sztabu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli. Dziękujemy rodzicom za wspaniałe wypieki do kawiarenek, dziękujemy paniom pomagającym w pracy kawiarenki szkolnej, dziękujemy rodzicom uczniów klasy 2 za przygotowanie i przeprowadzenie kawiarenki na dziedzińcu placu kościelnego, dziękujemy wolontariuszom za pomoc w kawiarence szkolnej i udział w finale.

  Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny finał Orkiestry, że Jurek Owsiak znów swoją charyzmą będzie zagrzewał do działań. Już zarówno wolontariusze, jak i rodzice snują plany na przyszłoroczny finał.

  Opiekun wolontariuszy WOŚP Mariola Bienias

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE