Więcej

  Wyjedź do Kenii z Dworkiem

  W tym semestrze postanowiliśmy zaprosić Państwa do odbycia wspaniałych, egzotycznych podróży – do Afryki i potem do Ameryki Południowej. Zatem … wyruszamy! Na początek – Kenia.

   

  „Wirtualne kenijskie safari”

  Bartosz Łoziński

  czwartek – 24 października 2013 – godz. 1730

  Dworek na Długiej

   

  Naszymi przewodnikami będą osoby, które pochodzą z odwiedzanych krajów, albo mieszkały tam przez wiele, wiele lat. Opowieści turystów – podróżników nas nie interesują. Dlatego do Kenii – kraju Masajów i lwów, miejsca ukochanego przez słynną Karen Blixen („Pożegnanie z Afryką”) – zaprowadzi nas Bartosz Łoziński. Pan Łoziński od lat pracuje w Kenii – nadzoruje budowę studni i szkół dla miejscowej ludności. Zna język suahili, więc swobodnie, bez tłumacza porozumiewa się z mieszkańcami. Ma wielu kenijskich przyjaciół. Posłuchamy więc opowieści o różnych plemionach i ich obyczajach, o ludziach, których niezwykła wydolność fizyczna zadziwia i intryguje trenerów sportowców z całego świata. Poznamy też zupełnie różny od naszego stosunek do rzeczywistości, inny sposób rozumienia czasu i zaskakujące traktowane żywności, a właściwie jedzenia jako odżywiania i wydarzenia towarzyskiego. Pamiętają Państwo film „Biała Masajka”? Dowiemy się, jak te problemy: relacje między kobietami i mężczyznami, pozycja kobiety w rodzinie i społeczeństwie; wyglądają dziś na terenach, które odwiedza Bartosz Łoziński. Przyjrzymy się też sytuacji dzieci kenijskich.

   

  Zachęcamy Państwa do przygotowania mnóstwa pytań do naszego prelegenta. Z całą pewnością wyczerpująco i ciekawie odpowie na każde z nich. Podczas tego spotkania znajdą coś dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci.

   

  Zapraszamy.

  Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w „Dworku na Długiej”

  plakat WAW_kenijskie_safari

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE