Więcej
  Strona głównaBlogiJak to się zaczęło..? Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Jak to się zaczęło..? Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Przeszło 20 lat temu formalnie rozpoczęło swą działalność Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Choć wpis do KRS pochodzi z 7 maja 2003r. grupa młodych ludzi, których celem była aktywizacja lokalnego społeczeństwa zaczęła się organizować dużo wcześniej.

  Zaczątkiem działań była pomoc przy organizacji… X-lecia Wareckiej Ligi Halowej. Pierwotnie miało być to tylko wsparcie wydarzenia, szybko okazało się jednak, że energia i zapał drzemiące w młodych i pragnących działać mieszkańcach Warki są zdecydowanie większe.

  Owo pragnienie zmiany i zrobienia czegoś na rzecz swojego miasta i lokalnej społeczności było impulsem do powołania Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Zaczynało ono swoją działalność od organizacji wydarzeń dla mieszkańców tj. maratony filmowe, tematyczne zabawy taneczne (walentynki, Andrzejki, Karaoke Szoł, Dzień Kobiet z PRL-u), imprezy plenerowe (Lato nad Pilicą, Wielka Majówka na wareckim rynku).

  – Pragnęliśmy zmiany! W swoim manifeście apelowaliśmy, aby porzucić stare przyzwyczajenia, wstać z fotela i wziąć sprawy z swoje ręce. Nie chcieliśmy, by młodzież uciekała do większych miast. Pokazywaliśmy, że nie jesteśmy gorsi – mamy swoje pasje, cele, potrafimy się zgrać, by zrobić coś wartościowego dla całej społeczności, pozytywnie zmieniać miasto – mówi Andrzej Zaręba, jeden z założycieli Stowarzyszenia W.A.R.K.A., obecnie Prezes Zarządu.

  Oprócz jasno określonej wizji, atrybutem Stowarzyszenia i jego członków szybko okazała się… skuteczność. Dokładnie 7 maja 2003r. w Krajowym Rejestrze Sądowym została zarejestrowana nazwa Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa. Rozpoczął się kolejny etap…

  CDN

  W kolejnych miesiącach przedstawimy dalsze losy Stowarzyszenia. Opowiemy, jakie były początki programów, osiągnięć na rzecz wareckiej społeczności, ludzi z którymi pracujemy.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. 

  STWÓRZMY RAZEM KRONIKĘ STOWARZYSZENIA:

  Jeśli mają Państwo w swoich prywatnych zbiorach zdjęcia dokumentujące działania Stowarzyszenia W.A.R.K.A. na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat bądź pamiętają jakieś zabawne anegdoty związane z którymś z wydarzeń, prosimy o przesyłanie na adres: warka@stowarzyszeniewarka.pl

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE