Więcej
  Strona głównaInstytucjeDofinansowanie do utylizacji azbestu

  Dofinansowanie do utylizacji azbestu

  W dniu 18 maja 2023 r. w Błędowie Burmistrz Warki Dariusz Gizka podpisał umowę o dofinansowanie zadania pod nazwą „Odbiór, transport i utylizacja płyt azbestowych z terenu miasta i gminy Warka”  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wysokość otrzymanego dofinansowania dla gminy Warka wynosi: 31 804, 92 zł.

  W ramach realizacji ww. zadania na podstawie zebranych wcześniej przez Urząd Miejski w Warce  wniosków odebrane zostaną od mieszkańców gminy odpady zawierające azbest w ilości 126,210 Mg czyli ok. 8800 m ². Odbiór odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Warka zakończy się najpóźniej do dnia 29.09.2023 r.

  W tym roku już po raz dziewiąty gmina Warka otrzymała wsparcie na pozbycie się tego szkodliwego dla zdrowia materiału, który wciąż jeszcze w znacznych ilościach zalega w naszych gospodarstwach.

  Gmina Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE