Więcej
  Strona głównaInstytucjeZdobywamy nowe doświadczenia w ZS przy Obwodowej

  Zdobywamy nowe doświadczenia w ZS przy Obwodowej

  Warsztaty muzyczne

  16 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w warsztatach muzycznych. Poprowadziła je Marcelina Woźna, właścicielka Studium Wokalnego Vocalmania, instruktorka śpiewu. To już kolejne spotkanie z panią Marceliną, w którym uczniowie szlifowali swoje talenty muzyczne. Tym razem pracowali na repertuarze, który zaprezentowali w kolejnej edycji konkursu Warka Music Show. Warsztaty pomagają młodym artystom w doskonaleniu ich możliwości wokalnych. Dziękujemy pani Marcelinie za poświęcony czas i mamy nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.

  Warsztaty logistyczne

  16 maja klasy kształcące się w zawodzie technik logistyk miały okazję spotkać się z Magdaleną Kujawą – Prezes Zarządu firmy Deltima Sp. z o. o. Jest to organizacja, która od wielu lat działa nie tylko na rynku polskim. Świadczy usługi w branży logistycznej oraz produkcyjnej. Młodzież poznała sposób funkcjonowania tej firmy logistycznej oraz kompleksowe działania logistyczne. Pracownicy firmy dopasowują ofertę do potrzeb klientów, zajmują się między innymi: wsparciem e-commerce, obsługą eventów, obsługą celną, magazynowaniem, logistyką POSM czy transportem. To dopiero początek dobrej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół, a firmą Deltima. Dziękujemy.

  Wspólne czytanie…

  12 maja uczniowie klasy 3 TL odwiedzili Przedszkole samorządowe nr 1 „Bajkowy Statek” w Warce popularyzując czytelnictwo wśród dzieci. Wiek przedszkolny to dobry czas, by kształtować u dzieci miłość do książek; ukazywać, że czytanie lub słuchanie bajek może przenosić nas w odległe miejsca; dostarczać niezapomnianych przeżyć; „leczyć” kompleksy i lęki, które gdzieś głęboko skrywamy. To także okres, w którym kluczowe znaczenie ma nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody               w posługiwaniu się nim. Uczniowie czytali przedszkolakom bajki, pokazując jak piękny może być świat książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania, a kolejna wizyta zakończyła się uśmiechem na twarzy zarówno przedszkolaków jak i uczniów. Mamy nadzieję, że obcowanie z książką od najmłodszych lat przyniesie w przyszłości samo dobro, wrażliwość i empatię.

  Wieczór z poezją

  W piątek 12 maja w Dworku na Długiej miał miejsce 30 jubileuszowy Dobry Wieczór z poezją, ostatni już w tym roku szkolnym. Uczennice z naszego szkolnego kółka poetyckiego jak zawsze obecne – nie przegapiłyby takiego wieczoru. Tego dnia odbyła się premiera „Trzeciego Dobrego Wieczoru”, tomiku z wierszami lokalnych poetów, w którym można znaleźć utwory min. naszych uczennic Justyny Regulskiej oraz Weroniki Gos.

  Jak zwykle bardzo miło spędziłyśmy czas i już nie możemy doczekać się kolejnego Dobrego Wieczoru z poezją.

  Festiwal Umiejętności Zawodowych

  10 maja klasa 2TL brała udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanych przez Akademię Umiejętności EUROCASH. Tematem przewodnim spotkania było: „W grupie siła – postaw na Zespół”. Celem tych cyklicznie organizowanych od 2020 r. wydarzeń jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarach handlu oraz szeroko rozumianej logistyki. Prelegenci przedstawiali liczne przykłady i ćwiczenia na czym polega praca zespołowa – jak dzielić zadania i odpowiedzialność. Czym jest dobra komunikacja i co może ją utrudniać? Jak wspólny cel zespołu zależy od właściwej komunikacji?

  Wasz rozwój jest w Waszych rękach.

  ZS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE