Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejNiepodległość uroczyście i patriotycznie

  Niepodległość uroczyście i patriotycznie

  W 95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada w Warce odbędą się uroczystości składające z dwóch części:

  11:00 – Uroczysta Msza Św. w kościele pw. Św. Mikołaja z udziałem Pocztów Sztandarowych

  17:00 – Koncert Niepodległościowy w sali imprez Centrum Sportu i Rekreacji (wstęp wolny)

  W koncercie pieśni patriotycznych i wojskowych wystąpi Miejska Orkiestra MODERATO z solistami oraz soliści Studium Wokalno-Instrumentalnego CANTABILE.

  Usłyszymy zarówno pieśni sprzed kilkudziesięciu czy nawet ponad 100 lat tj. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Jak to na wojence ładnie”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Marsz I Brygady” jak i te znacznie młodsze – „Modlitwę” autorstwa Bułata Okudżawy, „Taki kraj” Jana Pietrzaka, „Ojczyznę” Marka Grechuty czy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” który wszyscy znamy z brawurowego wykonania Maryli Rodowicz.

  Do muzycznych interpretacji w/w utworów w wykonaniu MODERATO oraz CANTABILE (Mirosław Osiadacz – piano i Tomasz Osiadacz – gitara) zaśpiewają Marta Glińska, Katarzyna Kłos, Agnieszka Glinka, Karolina Cuprjak, Magdalena Krakowiak, Paulina Glinka, Anna Górka i Wiktoria Barszcz.

  Koncert będzie oficjalnym zakończeniem i podsumowaniem realizacji projektu “Warecka Orkiestra Moderato w drodze do Nowego Jorku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

  mkidn_01_cmyk zm

  ZAPRASZAMY! Wspólnie uczcijmy Niepodległość!

  Plakat 11listopada

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE