Więcej
  Strona głównaInstytucjeZespół Szkół w Warce - szkoła z pasją na deskach teatru „Kamienica”...

  Zespół Szkół w Warce – szkoła z pasją na deskach teatru „Kamienica” w Warszawie

  Szkoła jest instytucją, której jednym z wielu zadań statutowych jest odkrywanie uzdolnień, zainteresowań, możliwości i pasji uczniów. Niezmiernie ważne jest nie tylko rozbudzanie tych pasji, ale umiejętne ich rozwijanie. Zespół Szkół w Warce realizuje to zadanie na najwyższym poziomie, czego dowodem są koncerty z cyklu „Odkryjemy miłość nieznaną…”.

  Po niesamowitym sukcesie tych koncertów, zaprezentowanych w gościnnych progach Dworku na Długiej oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, tym razem artyści z Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce wraz z gośćmi zaprezentowali się na deskach Teatru Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie.  Piąty września 2023 roku już zawsze kojarzyć się będzie z niesamowitym sukcesem naszej placówki.

  Punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczął się wieczór pełen wzruszeń i magii. Wszystkich zebranych powitała uroczyście Pani Justyna Sieńczyłło, dyrektor teatru Kamienica, która pogratulowała artystom talentu i życzyła wszystkim udanego wieczoru. Piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Michała Bajora, Maryli Rodowicz, Leonarda Cohena, Eda Sheerana i wielu innych wybitnych artystów uświetniły ten uroczy wieczór. Wirtuozami śpiewu byli ponownie uczniowie: Bartłomiej Korczak, Natalia Czwarno, Weronika Gos, Małgorzata Misiek, tegoroczni absolwenci – Weronika Witkowska, Cezary Papiński oraz pedagodzy: Krystyna Romanowska, Beata Kacperek, Andrzej Marek, ks. Tomasz Kołodziejski, Aldona Rzeźnik wraz z zespołem Stary Zespół Młodzieżowy Plus wraz z Michałem Rzeźnikiem i Kubą Domańskim oraz gościnnie: Karolina Woźniak-Zygmunt z akompaniatorem Mirosławem Osiadaczem ze szkoły muzycznej Cantabile oraz Julia Wolska. Wszystkich obecnych na koncercie widzów zachwyciły przepiękne interpretacje utworów, które wywoływały wiele wzruszeń i niezapomnianych emocji. Całość spotkania profesjonalnie i z właściwym sobie wdziękiem poprowadziła Dyrektor Anna Górnicka wraz z księdzem Przemysławem Boguszem. Ksiądz Przemysław debiutował w roli konferansjera, ale sprawdził się w tej roli wyśmienicie – jego poczucie humoru wprowadziło lekkość i swobodną atmosferę oraz wielokrotnie wywołało u publiczności salwy śmiechu. Ale to nie wszystkie zalety nowego prowadzącego. Okazał się także wybitnym tancerzem. Wraz z panią Dyrektor zatańczyli walca do piosenki Eda Sheerana, co wywołało u publiczności gromkie brawa. Nie byli to jedyni tancerze tego koncertu. Zaproszenie od Pani Dyrektor przyjęli uczniowie szkoły tańca Emotion Jacka Stefańskiego – Milena Szymańska, Jowita Kłos, Joachim Kłos (dzieci nauczycieli Zespołu Szkół) i Damian Książek. Perfekcyjnie wykonali walca, jive, fokstrota i rumbę. Wyjątkowym i wzruszającym momentem było odśpiewanie wraz z publicznością piosenki autorstwa Leszka Owczarczyka stworzonej na 700 – lecie Warki pt. „Zakochaj się w Warce”.

  Blask świateł i kojący dźwięk dobiegający ze sceny stworzyły magiczny klimat tego wieczoru. Ten cudowny koncert, który powstał z inicjatywy grupy ds. promocji szkoły, to wspólna praca i chęć do działania wielu wspaniałych osób, którym dobro szkoły leży na sercu. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem pomysłu była Dorota Dudojć -Prokopczyk, która oczywiście jest członkiem grupy promocyjnej. Na zakończenie koncertu Pani Dyrektor podziękowała publiczności, która tak licznie wypełniła widownię teatru Kamienica, za zabawę i owacje na stojąco. Ponadto Dyrektor Anna Górnicka złożyła szereg podziękowań. Wszystkim artystom za wspaniałe wykonanie piosenek; Aldonie Rzeźnik, Andrzejowi Markowi, Mirosławowi Osiadaczowi za pomoc w organizacji koncertu. Podziękowała również wszystkim nauczycielom ZS za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla gości – Karoliny Woźniak – Zygmunt, Przemysława Bogusza, Julii Wolskiej, Joachima Kłos, Mileny Szymańskiej, Jowity Kłos i Damiana Książka, za to, że zgodzili się uświetnić swoimi talentami nasz koncert. Pani Dyrektor podziękowała Przemysławowi Boguszowi za współprowadzenie koncertu oraz za perfekcyjne wykonanie utworów także w roli wokalisty. Justynie Sieńczyłło i Kajetanowi Kamińskiemu za możliwość zorganizowania koncertu właśnie w takim wyjątkowym miejscu, jakim jest Teatr Kamienica, który sprzyja rozwijaniu talentów młodzieży. Podziękowania zostały skierowane również do pracowników teatru za pomoc w realizacji koncertu i obsługę oraz do Rafała Donicy, Bernarda Kacperka i Pawła Rzeźnika za fotografowanie i nagrywanie koncertu. Pani Dyrektor podziękowała też Andrzejowi Zarębie – Dyrektorowi Gminnej Instytucji Kultury Dworek na Długiej w Warce za pomoc w organizacji poprzednich koncertów i współprowadzenie ich oraz za duży wkład w sukces finałowego koncertu.

  Na koniec podziękowania i kwiaty całemu zespołowi na ręce Pani Dyrektor złożyli Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

  To był cudowny wieczór! Przyjazną i ciekawą szkołę tworzą nie tylko dyrektor i nauczyciele, ale także rodzice i środowisko zewnętrzne, w tym organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego. Na czele szkoły z pasją stoi dyrektor z pasją. To z jego udziałem, w kontakcie z rodzicami, nauczycielami i organizacjami pozarządowymi, tworzy się dobra szkoła. A dobra szkoła to taka, która nie tylko dobrze uczy, ale też jest dobrym miejscem pracy i wzorem społecznego zaangażowania uczniów i nauczycieli. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

  Wszystkich, którym ten koncert się podobał i tych, którzy nie byli, a chcieliby doświadczyć z nami niezapomnianych wzruszeń, zapraszamy już dziś na kolejne wielkie wydarzenie, które odbędzie się również w Teatrze Kamienica 10 marca 2024 r. o godzinie 17:00 – na koncert pt. „Jak za dawnych lat…”, współfinansowany z projektu „Działaj Lokalnie”. Już dziś zapraszamy.

  Autorzy tekstu: Dorota Dudojć-Prokopczyk i Anna Górnicka

  Foto: Rafał Donica

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE