Więcej
  Strona głównaKulturaOrfeusz i Eurydyka... na żywo

  Orfeusz i Eurydyka… na żywo

  12 stycznia 2014 roku organizowany jest wyjazd do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na operę „Orfeusz i Eurydyka”. Koszt biletu z autokarem to 125zł. Zgłoszenia tylko do 5 grudnia.

  Orfeusz bliski tego z poematu Czesława Miłosza: „Stojąc na płytach chodnika przy wejściu do Hadesu / Orfeusz kulił się w porywistym wietrze, / Który targał jego płaszczem […]. // Pchnął drzwi. […] Marzł. Miał świadomość, że znalazł się w Nigdzie…”). Przecież we współczesnym świecie pozbawionym boskiego wymiaru lepiej żyć z cieniem martwej ukochanej niż w pustce nowoczesnego apartamentu. „Che farò senza Euridice” brzmi wówczas jeszcze bardziej tajemniczo. Ale katharsis nie będzie. Zejście do piekła jest jak penetracja własnej pamięci i wyobraźni, na dodatek w niezmiennej przez cały spektakl przestrzeni nowoczesności. Orfeuszowi nieustannie towarzyszy obraz Eurydyki – albo jako cień przemykający gdzieś w głębi, albo jako Furie pogrążone w gwałtownym tańcu. Ale Eurydyka pozostaje boleśnie nieuchwytna. I rozpaczliwie obecna, jak wyrzut sumienia. Pozostaje rozpamiętywanie.

  Opera w trzech aktach (wersja wiedeńska)

  Przedstawienie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami

  Chór i Orkiestra Opery Narodowej, Polski Balet Narodowy

  Obsada:

  Orfeusz – Wojtek Gierlach
  Eurydyka – Olga Pasiecznik
  Amor – Lenka Macikova

  Czas trwania: 1 godz. 20 min.

  Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje Magda Świerczewska – tel. 505 116 749

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE