Więcej
  Strona głównaBlogiZostań lokalnym filantropem – wspieraj WARKĘ!

  Zostań lokalnym filantropem – wspieraj WARKĘ!

  Koniec roku to czas podsumowań, ale także dostrzeżenia potrzeb innych w naszej społeczności. Warto podzielić się tym, co wypracowaliśmy ciężką pracą, warto też wspierać rozwój naszej Warki. Na co dzień korzystamy z dobra wspólnego, chcemy, by nasza społeczność była aktywna i żyć w pięknym, przyjaznym otoczeniu. Koniec roku to także czas na podjęcie ważnej decyzji o przekazaniu części swoich dochodów w formie darowizny. Polacy lubią dawać innym, a dzielenie się z organizacją pozarządową to korzyść dla całej społeczności.

  Filantrop to osoba wspierająca osoby w potrzebie i organizacje działające na rzecz dobra innych. Określenie wywodzi się z języka greckiego. Tam słowo philantropos oznacza osobę kochającą ludzkość, a philantropia to po polsku życzliwość i dobroczynność. A ta życzliwość się opłaca! Warto zatem wspierać zarówno osoby, jak i organizacje pozarządowe, które mają pozytywny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

  Tym artykułem rozpoczynamy cykl dotyczący możliwości wsparcia organizacji pozarządowych. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. na mapie Warki działa nieprzerwanie do 20. lat. To dzięki tej organizacji rozwinęła się działalność społeczna we wsiach i w mieście. W prowadzonym przez Stowarzyszenie Programie Działaj Lokalnie – aż 110 oddolnych projektów otrzymało wsparcie. We wsiach w których nic się nie działo, teraz organizowane są pikniki, place zabaw, a ludzie chętnie się spotykają i pomagają. Seniorzy, którzy wcześniej siedzieli samotnie w domu teraz uczęszczają do klubów Seniora, rozwijają swe pasje i bawią na corocznej Senioradzie. Małe, niewielu znane miasteczko jest promowane przez komiksy historyczne, piknik Vivat Pułaski czy Światowy Dzień Jabłka. A w chwilach kryzysowych, gdy trzeba wyciągnąć pomocną dłoń do najbardziej potrzebujących koordynuje pomoc dla najbardziej potrzebujących – tak jak w Covidzie czy w przypadku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

  Koniec roku to okazja do hojnego gestu. Wesprzyj swoją darowizną Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Pamiętaj też, że przekazaną darowiznę możesz odliczyć od dochodu, zmniejszając wartość podatku dochodowego w swojej firmie. Darowiznę mogę też odliczyć osoby fizyczne.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE