Koncert – A Musical Journey of America

Koncert – A Musical Journey of America

4 lipca – w Dzień Niepodległości USA, wspólnie z Ambasadą USA i American Corner Radom – zapraszamy Państwa na niezwykłą MUZYCZNĄ PODRÓŻ PRZEZ AMERYKĘ.
Dokładnie w 240. rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się koncert w wykonaniu dwojga amerykańskich pianistów: Pameli Howland i Stana Breckenridge’a.

Artyści zabiorą Państwa w podróż przez dekady muzyczne Ameryki. Od pól bawełny i melodii spirituals, przez ragtime, blues, New Orleans jazz i swing do współczesnych rytmów soul i pop. Pamela Howland i Stan Breckenridge to nie tylko świetni pianiści, ale też wspaniali performerzy, którzy w niezwykle angażujący sposób opowiadają o muzyce, dlatego utworom będzie towarzyszyła opowieść o korzeniach wykonywanych gatunków i inspiracjach.

Bardzo ciekawy muzycznie program oraz niezwykle charyzmatyczne osobowości pianistów sprawią, że ten koncert będzie dla słuchaczy niezapomnianym przeżyciem.

Pamela Howland – pianistka klasyczna, która w swej twórczości sięga po inspiracje do najróżniejszych gatunków muzycznych. Członkini elitarnego grona Artystów Steinwaya. Zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych na uniwersytecie Eastman School of Music w stanie Nowy Jork. Jako miłośniczka muzyki Fryderyka Chopina – Pamela Howland nagrała 4 albumy z muzyką kompozytora, w 2012 zrealizowała film dokumentalny „Wspominając Fryderyka: Geniusz Chopina”. Jej najnowszy program koncertowy „Pamela Howland meets The Beatles” jest zbiorem jej autorskich aranżacji melodii The Beatles w stylistyce utworów Chopina. W jej dorobku znajduje się wiele recitali i koncertów, także ze znakomitymi orkiestrami w USA, Ameryce Południowej i Europie, m.in. w Paryżu, Wiedniu, czy Warszawie.

Stan Breckenridge – pianista jazzowy, wokalista i kompozytor, profesor akademicki. Zdobył tytuł doktora muzykologii na Claremont Graduate University i uczy na Wydziale Studiów Afroamerykańskich na California State University w Fullerton. W latach 2012 – 2013 stypendysta programu Fullbright dla wybitnych pracowników naukowych. Następnie wykładał na Wydziale Amerykanistyki UJ. Stan jest członkiem orkiestry jazzowej JBBO, ma na swoim koncie występy z wieloma artystami i grał dla wielu wybitnych postaci, takich jak: Madeleine Albright, Jerry Lewis, Martha Reeves, Nancy Sinatra, John Travolta.Opublikował także wiele podręczników akademickich wydanych w języku angielskim, m.in. „Popular Music in America: Forging the American Spirit” (2012), „African American Music ForEveryone” (2006).

Partnerzy:
Ambasada USA w Polsce
American Corner Radom
ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Koncert odbędzie się 4 lipca w sali Centrum Edukacyjno-Muzealnego, o godz. 19.00, WSTĘP WOLNY!

Ilość miejsc ograniczona.
Bezpłatne wejściówki należy odebrać najpóźniej do 1 lipca w kasie muzeum lub zarezerwować pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl, tel. 48/667 20 20.
Serdecznie zapraszamy!

info.muzeum

13495107_1342361235779567_8812427029333898739_n

Udostępnij:
← Rozpoczynamy Rycerskie lato w Warce! III Mazowiecki Zlot Alfa Romeo w Warce →

Dodaj komentarz