Informatyczny GIGANT z „Dwójki”

Informatyczny GIGANT z „Dwójki”

Michał Mrozek uczeń klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce dotarł do finału konkursu informatycznego miniLOGIA15 zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Polega na samodzielnym rozwiązywaniu testu dotyczącego treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu zajęcia komputerowe w szkole podstawowej i zadań z wykorzystaniem grafiki żółwia, w wybranym przez uczestników języku programowania (Logo lub Python).

26 października 2016 r. trzech uczniów PSP2 przystąpiło do I etapu konkursu, w którym oprócz testu rozwiązywali zadania w języku Logo. Do drugiego etapu przeszedł Michał, który uzyskał wymagane 75% punktów możliwych do zdobycia.

19 stycznia 2017 r. między innymi w PSP nr 2 w Warce odbył się etap rejonowy (II stopień), na którym gościliśmy troje uczniów z rejonu radomskiego. Warunkiem zakwalifikowania do III etapu Konkursu było otrzymanie przez uczestnika co najmniej 66% maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia. Michał uzyskał wymaganą liczbę punktów i zakwalifikował się do finału konkursu miniLOGIA 15.

Zawody III etapu odbyły się 8 marca 2017 r. w pracowniach komputerowych Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Michał znów okazał się niezawodny.

PSP nr 2 Warka

Udostępnij:
← Jabłkowy Dzień Dziecka na wareckim rynku! Szkolne skarby w niedzielę na dużej scenie →

Dodaj komentarz