Przedszkolaki poznały stróżów prawa

Przedszkolaki poznały stróżów prawa

20 listopada 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Warce odbyło się spotkanie z policjantami z KP w Warce pod hasłem ,,Dziecko poznaje stróżów prawa – rola policjantów  w życiu człowieka”.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały  się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Słuchały jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp.

Zaproszeni goście  ostrzegli też dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja munduru i wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Największe wrażanie wywołała czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych dzieci, policyjny lizak oraz  kajdanki. Uwieńczeniem spotkania była prezentacja filmu edukacyjnego pt. „Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola”.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci obdarowały  zaproszonych gości słodkimi upominkami.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. Niewątpliwie dzieci staną się bardziej świadomymi i rozważnymi uczestnikami ruchu drogowego. Serdecznie dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Warce  Pani mł. asp. Anecie Ścisłowskiej oraz Panu asp. Andrzejowi Dudzie, za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcony czas. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Kornelia Kierecińska – Przedszkole Samorządowym nr 1

Udostępnij:
← Coraz piękniej we Wrociszewie Burmistrz Warki samorządowcem roku w powiecie grójeckim →

Dodaj komentarz