-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej"Błękitna rapsodia" na zakończenie kolejnego semestru WAW...

  „Błękitna rapsodia” na zakończenie kolejnego semestru WAW…

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza wszystkich miłośników twórczości George’a Gershwina na muzyczny wykład Ryszarda Kupidury pt. ,,Błękitna Rapsodia”. Odbędzie się on w czwartek, 10 grudnia 2015r. o godz. 1730 .

  George Gershwin (właściwie: Jacob Gershowitz 1898-1937) od dziecka wykazywał niezwykłe zdolności muzyczne i pomimo sprzeciwu ojca właśnie  tej sztuce postanowił poświęcić całe swoje życie.

  Światową sławę i wielkie pieniądze zyskał dość niespodziewanie, kiedy to Al Jolsn nagrał jego Swanee (1920). Potem powstała słynna Błękitna Rapsodia (1924).

  Pisał także muzykę do musicali np. ,,Lady, be good”, ,,Primrose”, ,,Of the i sing”, poematy symfoniczne: „Amerykanin w Paryżu”, opery: np. „Porgy and bess” (z której pochodzi wspaniała aria „Summertime” (1935) i piosenki: „Oh, lady be good”, „I got rhytm”.

  To oczywiście tylko przykłady z jego bogatej twórczości. Artystyczne talenty Gershwina nie ograniczały się tylko do muzyki. George także malował i był znawcą sztuki nowoczesnej. Kolekcjonował obrazy Picassa i Chagalla.

  O życiu i twórczości George’a Gershwina opowie nam znany muzyk jazzowy, perkusista Ryszard Leon Kupidura.

  Zapraszamy do Dworku na Długiej.

  Hanka Szczepanowska – koordynatorka WAW w Dworku na Długiej

  Plakat WAW - Gershwin

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE