Więcej
  Strona głównaSportXV Grand Prix Legionowa w Pływaniu 2013

  XV Grand Prix Legionowa w Pływaniu 2013

  Od 15-tu lat na Mazowszu istnieje tradycja, że sezon rozpoczyna się zawodami w Legionowie u naszych przyjaciół z UKS Delfin Legionowo. Aby tradycji stało się zadość w tym roku zawodnicy UKS OLIMPIC Warka także brali w nich udział. W tym roku reprezentacja nasza liczyła 15 zawodników, którzy wystartowali w 30 konkurencjach.Zawody w Legionowie to pierwszy sprawdzian po przerwie świątecznej, mający dać odpowiedź jaką formą na początku sezonu dysponują nasi zawodnicy, zwłaszcza, że w lutym najstarszych zawodników czeka start w Grand Prix Polski w Kozienicach, a 12 – 13 latków w marcu Drużynowe Mistrzostwa Polski.

  Zgodnie z oczekiwaniami w zawodach brało udział wiele czołowych klubów z polski, reprezentowanych przez najlepszych zawodników. Efektem zawodów jest 17 nowch rekordów życiowych na 30 startów. Dwukrotnie złotym medalistą został Daniel Witan – na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 100 m sposobem zmiennym. Brązowymi medalistami zostali Aleksandra Cieplak  – na 50 m stylem motylkowym, Aneta Chmielewska  – na 100 m stylem klasycznym i Michał Przybylski  na 100 m stylem klasycznym.

  Punktowane miejsca w pierwszej szóstce wywalczyli dwukrotnie Kinga Chojecka (miejsce 6)  na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym, Wiktor Kasprzak (miejsce 6) na 50 m stylem klasycznym, Aneta Chmielewska (miejsce 5) na 100 m sposobem zmiennym, Aleksandra Cieplak (miejsce 6) na 100 m sposobem zmiennym, Paula Gołębiowska (miejsce 4) na 100 m stylem grzmietowym, Aleksander Stefaniak (miejsce 6) na 100 m sposobem zmiennym, Damian Kościanek (miejsce 4) na 100 m stylem klasycznym, Michał Przybylski (miejsce 4) na 100 m stylem dowolnym, Daria Trafisz (miejsce 4) na 50 m stylem motylkowym.

  Generalnie były to udane zawody, ale naszych młodych zawodników i trenerów czeka wiele pracy, abi ich forma nadal rosła.

  Nadal zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do treningów w UKS OLIMPIC Warka, zwłaszcza pływaków ze szkółek zaawansowanych. Informacja pod nr tel. 601 808 167.

  aga 065

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE