Więcej

  Wirtualna zabawa

  Światowa sieć komputerowa szybko rozwija się, staje się niemal powszechnie dostępna. Korzystają z niej coraz młodsi użytkownicy.

  Można zastanawiać się, czy młodsze dzieci w ogóle powinny używać komputera i Internetu. Decyzja należy do rodziców. Jeżeli jednak odbywa się to pod ścisłym nadzorem dorosłych, w ograniczonym wymiarze czasowym i z wykorzystaniem bezpiecznych i przyjaznych dzieciom serwisów internetowych to wydaje się, że nie stanowi zagrożenia. Zadaniem rodziców jest wprowadzenie dzieci w świat komputerów i Internetu, a nauczyciele i wychowawcy mogą ten proces wspierać.

  30 marca 2017 r. w ramach realizacji bloku tematycznego ,,Odkrywcy i ich dzieła” uczniowie klasy III b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce mogli poznać między innymi historię niektórych odkryć i wynalazków oraz pobawić się w konstruktorów robotów. Niektóre z nich ,,mówiły’’ i wypuszczały dymek, a inne zachwycały wielkością i różnorodnością wykorzystanych materiałów.

  Dzieci poznały również historię robocika Necia, który jest bohaterem serwisu edukacyjnego www.necio.pl. Jego celem jest nauka bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie słuchali bajki, wprowadzającej w świat bohaterów serwisu, uczyli się piosenki pt. ,,Fajnie w Internecie’’, której celem było utrwalenie zasad bezpieczeństwa w sieci. Wspólne dyskusje, pogadanki, zajęcia komputerowe i zabawy pokazały dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzegły je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.
  W domu uczniowie chętnie korzystali z ćwiczeń, zabaw i kolorowanek serwisów edukacyjnych www.necio.pl oraz www.Sieciaki.pl.

  Anetta Dębecka – PSP 2 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE