Więcej

  Kuźnia Aktywności działa

  Dnia 2 marca 2013 roku grupa młodzieży wzięła udział w pierwszych warsztatach z cyklu „Od pomysłu do projektu” w ramach „Kuźni Aktywności”. Poprzez pracę w grupie, dyskusję, refleksję, zabawę uczestnicy wchodzili w świat planowania i realizacji projektów społecznych. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Gminie Warka. Zajęcia odbyły się 2 marca w Dworku na Długiej.

  Warsztaty dały młodzieży możliwość zapoznania się czym jest projekt społeczny i na czym polega jego realizacja. Dzięki obejrzeniu filmików o zrealizowanych projektach oraz poznanie lokalnego młodzieżowego animatora mogli przekonać się, że warto działać aktywnie. Uczestnicy pracowali również w grupach  – poprzez zabawę i refleksję poznawali jakie są etapy w projekcie. W tym celu mieli zbudować konstrukcję, która uchroni spadające jajko przed stłuczeniem. Realizacja tego zadania była symulacją warunków jakie powstają przy realizacji każdego projektu społecznego – był moment planowania, różnicy zdań, pracy z ograniczonymi zasobami, czerpania z doświadczenia innych, także zwątpienia – wszystkie jednak grupy ukończyły zadanie z sukcesem. Uczestnicy warsztatów poznali dzięki metodzie 5W (Who, What, Why, Where, When) jakie aspekty należy brać przy realizacji projektu oraz dlaczego tak ważny jest cel każdego działania – poznając zasadę SMART. Grupa bardzo dobrze poradziła sobie ze stawianymi zadaniami. Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi, a uczestnicy bardzo angażowali się w ich realizację. Spotkanie były okazją do omówienia pomysłów na projekty, zastanowienie się jakie działania należy podjąć w związku z ich realizacją. Na kolejnych zajęciach tj. 9 marca uczestnicy będą pochylać się nad szczegółowymi kwestiami dotyczącymi ich projektu takimi jak harmonogram działań w projekcie czy budżet.

  Zajęcia prowadzili:

  Dorota Lenarczyk Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – planuje, pisze wnioski i realizuje projekty społeczne w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. od 2007 roku, koordynowała ok. 30 projektów, prowadzi szkolenia z planowania i realizacji małych projektów społecznych, absolwent Szkoły Liderów PAFW, uczestnik Szkoły Trenerów BORIS

  Łukasz Rejer Dworek na Długiej – założyciel Stowarzyszenie KiS z Grójca (obecnie Stowarzyszenie WGR KiS). Autor i koordynator kilku projektów młodzieżowych, absolwent Szkoły Liderów PAFW, obecnie jako Dworku na Długiej koordynuje działania związane z akcjami młodzieżowymi.

   

  Warsztaty prowadzone są w ramach „Kuźni Aktywności” jako element działania w ramach projektu Warka Aktywnych Młodych. Celem warsztatów jest przygotowanie młodzieży do wnioskowania o dotację w konkursie małych grantów i realizacji projektów społecznych. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Dworkiem na Długiej. Więcej o projekcie Kuźnia Aktywności na stroniewww.stowarzyszeniewarka.pl

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE