2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRUTW rozpoczął nowy rok akademicki

  UTW rozpoczął nowy rok akademicki

  3 października 2017 r. po raz 12 zabrzmiał hymn „Gaudeamus igitur”, na wareckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

  Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do „szkolnych” ław. Nasi lokalni seniorzy wypoczęci i z nową energią licznie przybyli do Centrum Sportu i Rekreacji gdzie wystartował kolejny rok akademicki UTW. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, który jest jednym z ponad 500 polskich uniwersytetów dla seniorów rozpoczął dwunasty rok swojego istnienia. Przez tyle lat studenci z Warki wychodzą  do środowiska  z różnymi inicjatywami, biorą udział w konkursach, współpracują z innymi uniwersytetami, grupami senioralnymi, z Władzami miasta, realizują projekty.

  Na wstępie inauguracyjnego spotkania UTW Dyrektor CeSiR – Marian Górski rozdał wszystkim obecnym legitymacje uprawniające do udziału w zajęciach w roku akademickim 2017/2018 .

  Następnie wszystkich studentów UTW powitała – Grażyna Jagiełło koordynator wareckiego UTW następującymi słowami: „Niech czas spędzony na zajęciach będzie wypełniony nie tylko pracą,  pogłębianiem wiedzy ale przyniesie także wiele radości oraz stanie się okazją do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni. Niech uczestnictwo w zajęciach UTW doda Wam zdrowia i mocy życia. Mam nadzieję, że dzięki UTW wzniesiecie się Państwo ciut wyżej zarówno w sferze emocjonalnej jak i intelektualnej. Życzę moim Studentom wytrwałości i wszelkiej pomyślności.” To piękne przywitanie zostało przyjęte gromkimi brawami.

  Kolejnym punktem spotkania był wykład inauguracyjny „Ta nasza Warka – kilka pytań z historii miasta..”  przygotowany i poprowadzony przez Annę Matlakowską.  Autorka zaskoczyła naszych słuchaczy i tym razem przygotowała swoje zajęcia w formie testu wiedzy o Warce. Seniorzy odpowiadali na pytania i uzupełniali swoja wiedze o kolejne ciekawostki o naszym pięknym mieście.

  Po wykładzie był czas na dalszą organizację działań związanych z realizacją projektu Inicjatywy senioralnej pt.” Patio – oazą seniora”. Co prawda częste opady deszczu psują troszkę plany studentom na przygotowanie miejsca pod chmurka z palet, ale grupa się nie poddaje. Systematycznie realizuje kolejne etapy przedsięwzięcia.

  Wareccy studenci UTW tydzień po inauguracji 10 października również nie próżnowali. Grupa wybrała się na wycieczkę podczas której odwiedziła Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, poznała ciekawe miejsca w Górze Kalwarii a na zakończenie odwiedziła Marianki z Sanktuarium bł. Stanisława Papczyńskiego.

  Wszystkich seniorów chętnych do poszerzania swoje wiedzy, poznawania i aktywnie spędzania czasu wśród rówieśników zapraszamy w każdy wtorek o godz. 10:00 do Sali konferencyjnej CeSiR ma spotkania UTW.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE