Więcej
  Strona głównaSportSportowcy z gminy Warka i powiatu grójeckiego jadą na Mistrzostwa Polski!

  Sportowcy z gminy Warka i powiatu grójeckiego jadą na Mistrzostwa Polski!

  16 i 17 dzień marca to szczególny czas dla sportowców z gminy Warka i powiatu grójeckiego. Bowiem w tych dniach w Hali Widowiskowo – Teatralnej OWP „Michael” Warszawa przy ul. ks. Bronisława Markiewicza 1 odbędą się XXII Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc. Wśród zawodników przybyłych z całej Polski, odnajdziemy także członków pobliskiego klubu GKS Kraksa Jasieniec, którzy wraz z trenerem Mirosławem Malcem rzucą wyzwanie pozostałym uczestnikom turnieju.

  W skład drużyny, która w najbliższy weekend  będzie walczyła o jak najlepsze miejsca wchodzi najbardziej utytułowana sportsmenka ziemi grójeckiej, czyli Justyna Kozdryk, Sebastian Wiśniewski a także dwoje uczniów z wareckiego gimnazjum. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka będą reprezentowali – Karolina Garczyńska (1997) oraz Kamil Jagiełło (1998). Ci uczniowie są przykładem pasji do dyscypliny sportowej, która w połączeniu z regularnym treningiem może wywindować każdego zawodnika na wymarzone miejsce sportowej piramidy.
  Justyna Kozdryk oraz Sebastian Wiśniewski będą walczyli o tytuł najlepszego ciężarowca kraju wśród seniorów, zaś wareccy gimnazjaliści zmierzą się we wszystkich kategoriach juniorskich, czyli do 18, 20 i 23 roku życia.
  O występie swoich podopiecznych z trenerską wiarą oraz dystansem wielokrotnego bywalca poważnych zawodów wypowiada się szkoleniowiec klubu GKS Kraksa Jasieniec. Mirosław Malec w następujący sposób komentuje zbliżającą się rywalizację:

  Sprawdziany przebiegły pomyślnie, każdy z zawodników wykonał swoją pracę w 100%. Do Warszawy jedziemy z nadzieją na dobry wynik. Na chwilę obecną niczego nie obiecujemy. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, oraz że szczęście będzie nam dopisywało.

  Zawodnikom, którzy w najbliższy weekend będą rywalizowali w Mistrzostwach Polski życzymy powodzenia, jednocześnie przypominając starą maksymę zawodów sportowych. Głosi ona, że w rywalizacji sportowej na turnieju wysokiej rangi, już sam udział jest dużym triumfem – reszta jest tylko estetycznym dopełnieniem ciężkiej pracy.

  źródło informacji:  trener Mirosław Malec

  Mistrzostwa Polski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE