Więcej
  Strona głównaSportSportowcy z gminy Warka i powiatu grójeckiego jadą na Mistrzostwa Polski!

  Sportowcy z gminy Warka i powiatu grójeckiego jadą na Mistrzostwa Polski!

  16 i 17 dzień marca to szczególny czas dla sportowców z gminy Warka i powiatu grójeckiego. Bowiem w tych dniach w Hali Widowiskowo – Teatralnej OWP „Michael” Warszawa przy ul. ks. Bronisława Markiewicza 1 odbędą się XXII Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc. Wśród zawodników przybyłych z całej Polski, odnajdziemy także członków pobliskiego klubu GKS Kraksa Jasieniec, którzy wraz z trenerem Mirosławem Malcem rzucą wyzwanie pozostałym uczestnikom turnieju.

  W skład drużyny, która w najbliższy weekend  będzie walczyła o jak najlepsze miejsca wchodzi najbardziej utytułowana sportsmenka ziemi grójeckiej, czyli Justyna Kozdryk, Sebastian Wiśniewski a także dwoje uczniów z wareckiego gimnazjum. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka będą reprezentowali – Karolina Garczyńska (1997) oraz Kamil Jagiełło (1998). Ci uczniowie są przykładem pasji do dyscypliny sportowej, która w połączeniu z regularnym treningiem może wywindować każdego zawodnika na wymarzone miejsce sportowej piramidy.
  Justyna Kozdryk oraz Sebastian Wiśniewski będą walczyli o tytuł najlepszego ciężarowca kraju wśród seniorów, zaś wareccy gimnazjaliści zmierzą się we wszystkich kategoriach juniorskich, czyli do 18, 20 i 23 roku życia.
  O występie swoich podopiecznych z trenerską wiarą oraz dystansem wielokrotnego bywalca poważnych zawodów wypowiada się szkoleniowiec klubu GKS Kraksa Jasieniec. Mirosław Malec w następujący sposób komentuje zbliżającą się rywalizację:

  Sprawdziany przebiegły pomyślnie, każdy z zawodników wykonał swoją pracę w 100%. Do Warszawy jedziemy z nadzieją na dobry wynik. Na chwilę obecną niczego nie obiecujemy. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, oraz że szczęście będzie nam dopisywało.

  Zawodnikom, którzy w najbliższy weekend będą rywalizowali w Mistrzostwach Polski życzymy powodzenia, jednocześnie przypominając starą maksymę zawodów sportowych. Głosi ona, że w rywalizacji sportowej na turnieju wysokiej rangi, już sam udział jest dużym triumfem – reszta jest tylko estetycznym dopełnieniem ciężkiej pracy.

  źródło informacji:  trener Mirosław Malec

  Mistrzostwa Polski

  Poprzedni artykułPomóż Kubie 1% podatku
  Następny artykułWOŚP-owcy na Gali
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE