Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejJak nie pomylić rzeźby z wieszakiem?

  Jak nie pomylić rzeźby z wieszakiem?

  Alicja Gzowska jest historykiem sztuki, doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. 4 kwietnia w Dworku na Długiej zaprezentowała naszym Słuchaczom dzieła sztuki … najnowocześniejszej. Nie wszyscy są skłonni uznać kobietę obierającą ziemniaki w galerii za dzieło sztuki, ale … Ale każdemu na ten widok nasunęło się pytanie: może ta prozaiczna, prosta czynność jednak coś w sobie ma? Nasze życie w sumie składa się z takich właśnie prostych, rutynowych zajęć. Jeśli więc będziemy je wykonywali z pietyzmem, starannością, czułością wręcz, z myślą by służyły drobnym przyjemnościom bliskich nam ludzi, to życie stanie się piękniejsze, bardziej „różowe”. Ileż to warte! Zatem życzymy naszym Słuchaczom częstych kontaktów ze sztuką i wciąż rozwijającej się umiejętności dostrzegania niezwykłości i piękna we wszystkim co nas otacza.

  Zapraszamy także na następny wykład 11 kwietnia do Dworku na Długiej pod tytułem: „Primadonna stulecia – Maria Callas na scenie i prywatnie”. Wykład poprowadzi dr Izabela Tomaszewska. Zapewnimy niezwykle wzniosłe przeżycia.

  H.S.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE