Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZobacz jak zgładzano polskie elity

  Zobacz jak zgładzano polskie elity

  W piątek 12 kwietnia w Dworku na Długiej miało miejsce otwarcie wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń. Wystawa opowiada o dramacie który miał miejsce 73 lata temu. Przedstawia przeżycia naszych dziadków, ich oddanie za ojczyznę i bohaterską śmierć. Jest to lekcja historii przedstawiona w sposób ciekawy i zrozumiały dla każdego zwiedzającego.

   

  Tak o wystawie mówi Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Krzysztof Kunert: Oglądając wystawę pamiętajmy, że początkiem tej tragedii był pakt Ribbentrop-Mołotów z 23 sierpnia 1939 r., agresja niemiecka z 1 września i agresja sowiecka z 17 września, wreszcie niemiecko-sowiecki układ o przyjaźni i granicy z 28 września 1939 r. Pamiętajmy także, że przez następne pół wieku o niemiecko-sowieckiej przyjaźni i niemiecko-sowieckim sojuszu lat 1939-1941 mówić w Polsce nie było można, a władze Rosji przyznały się do zbrodni katyńskiej dopiero po 50 latach.

   

  Wystawę można zwiedzać w Dworku na Długiej do 26 kwietnia w godzinach pracy placówki. Serdecznie zapraszamy!

  Plakat - WYSTAWA zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE