Więcej
  Strona głównaInstytucjePiękna Polska w przedstawieniu wareckiej "Dwójki"

  Piękna Polska w przedstawieniu wareckiej „Dwójki”

  Polska ma wiele barw i wiele ich odcieni, a wszystkie sprawiają, że to kraj najpiękniejszy na Ziemi.
  Polska– to ja, Polska– to Ty
  Polska to nasz kraj nad Wisłą
  To Ojczyzna, w której mieszkamy wszyscy MY
  Polska – to cudowne kwiaty
  Łąki, lasy, pola i rzeki
  Polska– to miasta , bogata historia
  Sny, marzenia                                                                                                                         i My – wareckie dzieci.

  Tradycją wareckiej „Dwójki” jest coroczny występ dla rodziców. 23 stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny zatytułowany „Wszystkie kolory Polski”, który tematyką nawiązywał do tak ważnej rocznicy jakim było 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ukazywał on piękno naszego kraju we wszystkich jej kolorach, wspaniałą historię, kulturę i pełną magii przyrodę.                                                          

  Historia Polski  liczy ponad 1000 lat. Kraj nasz  w tym czasie przechodził różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Polska jest. Istnieje na mapie, jest odrębnym krajem we wspólnocie państw- w Europie, od jakiegoś czasu wolna i niepodległa. A my – kochamy swój kraj i jesteśmy dumni, że tutaj mieszkamy.

  PSP nr 2

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE