Wernisaż wystawy „PasteLOVE koguty”

Wernisaż wystawy „PasteLOVE koguty”

10 kwietnia 2019 r. w Dworku na Długiej odbył się wernisaż wystawy Agnieszki Kazały pt. „PasteLOVE Koguty”. Wernisaż zakończył się sukcesem. Przybyli goście byli zachwyceni pomysłowością i talentem artystki.

Agnieszka Kazała to młoda artystka z Grójca, absolwentka historii uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego, pedagogiki i sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Studia podyplomowe ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka i nauczyciel łącząca w swojej pracy artystyczne i pedagogiczne umiejętności. Jej ulubione techniki to pastel oraz batik oraz techniki mieszane. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej. W myśl przekonania, że najważniejszy przy zapisie obrazu jest kolor skupia się na utrwalaniu emocji i uczuć poprzez barwy.
Wystawa przedstawia koguty w różnych odsłonach. Wśród prac znajdziemy: „Koguta żyrafę”, „Koguta na wsi”, „Koguta w mieście” oraz dwuczłonowy obraz „Kogut Adam i kura Ewa”.

,,PasteLOVE Koguty”, to wyprawa w świat czystych, intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem, ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych. Oglądając wystawę można przenieść się w bajkowy, dziecięcy, beztroski świat.

Wystawa dostępna będzie w „Dworku na Długiej” w godzinach pracy instytucji do 10 maja.

Udostępnij:
← Konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik” Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz