Grali i wygrali! Nagroda dla SKO w Michałowie

Grali i wygrali! Nagroda dla SKO w Michałowie

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego są obecne w szkołach już od 85 lat. To największy, najstarszy i najbardziej innowacyjny program edukacji finansowej w Polsce. Z okazji tego jubileuszu bank przygotował wyjątkowy konkurs dla szkół i Opiekunów SKO. Jego celem była m.in. promocja praktycznej edukacji finansowej. SKO to program, który od pokoleń zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Uczestniczy w nim ponad 4,5 tys. placówek oświatowych, czyli co trzecia szkoła podstawowa w Polsce. W ramach programu udostępniane są publikacje nie tylko o tematyce finansowej, ale również ekologicznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania i nie marnowania żywności oraz cyberbezpieczeństwa, a wszystko to pod wspólnym mianownikiem, jakim jest oszczędzanie.

Przygotowany specjalnie z okazji 85-lecia SKO PKO Banku Polskiego konkurs trwał od listopada do 10 kwietnia tego roku.
Do wyłonienia zwycięzców brane były pod uwagę następujące kryteria:

  • promocja oszczędzania – liczba uczniów danej szkoły, którzy w czasie trwania konkursu przystąpili do SKO,
  • powszechność oszczędzania – stosunek liczby uczniów-członków SKO do liczby wszystkich uczniów w danej szkole (uwaga: dotyczy tylko uczniów poniżej 13. lat),
  • suma środków udokumentowanych na specjalnym konkursowym koncie, uzyskanych w trakcie działań podejmowanych w ramach SKO w danej szkole (np. zbiórki, kiermasze).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło pod koniec kwietnia 2020 r.

SKO działające przy PSP w Michałowie wygrało nagrodę I stopnia. Szkoła wzbogaci się o zestawy robotów wraz z akcesoriami do nauki robotyki.

Rozdanie nagród przewidywane jest do końca lipca 2020 r.

Udostępnij:
← Seniorzy przekazali maseczki do 7 parafii w Gminie Warka! Ponad 500 maseczek trafiło do Seniorów z 11 Klubów Seniora w Gminie Warka! →

Dodaj komentarz