0.7 C
Warka
środa, 7 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeSeniorzy nabyli nowe umiejętności z zakresu komunikacji on-line!

  Seniorzy nabyli nowe umiejętności z zakresu komunikacji on-line!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Henkel zakończyło realizację kolejnego projektu adresowanego do Seniorów. Celem było wsparcie w szeroko pojmowanej komunikacji on-line.

  – Czas epidemii Covid-19 skomplikował bardzo mocno komunikację seniorów ze sobą nawzajem i ze światem zewnętrznym. Organizowane wcześniej spotkania Sieci nie mogły być realizowane. Seniorzy są grupą społeczną, która najdotkliwiej doświadczyła izolacji i pozostała ze swoimi problemami sam na sam. Podczas gdy większość społeczeństwa zintensyfikowała działania on-line, seniorzy zostali odłączeni od innych. Mimo, ze w Internecie dostępne były różne zajęcia on-line – ćwiczenia, warsztaty, ciekawe wykłady, seniorzy Ci nie mogli z nich skorzystać, bo po prostu nie potrafili się odnaleźć w wirtualnej rzeczywistości – mówi Dorota Lenarczyk ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom zorganizowano cykl szkoleń dla grup senioralnych z gminy Warka, których tematy dotyczyły podstawowych umiejętności komunikacyjnych przy użyciu smartfonów tj. założenie konta e-mail, konta na Facebooku, zamieszczanie i komentowanie postów, korzystanie z grup, wydarzeń, transmisji on-line, Messanger i inne przydatne aplikacje, MS TEAMS jako narzędzie do udziału w wideokonferencjach. Spotkania odbyły się w Świetlicy Wiejskiej – Pracowni Orange w Laskach oraz w siedzibie Klubu Senior+ Aktywne Piaseczno.

  Po każdym warsztacie stacjonarnym, odbywały się krótkie spotkania on-line celem przećwiczenia nabytych umiejętności.

  Najważniejszym efektem spotkań jest fakt, że Seniorzy przełamali swój lęk wobec wirtualnego świata.  Dostrzegli korzyści płynące z połączeń on-line i nauczyli się obsługiwać podstawowe aplikacje, wykazując przy tym ogromny zapał do edukacji i ciekawość przez nowymi, jeszcze niepoznanymi zagadnieniami.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE