1.1 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeJesienne dary wspaniałym materiałem do pracy z dziećmi

  Jesienne dary wspaniałym materiałem do pracy z dziećmi

  Dzieci, to dla nas największe skarby. Bardzo często rodzice, dziadkowie chcą, aby miały najwspanialsze zabawki, kolorowanki, gry komputerowe. Są to gotowe produkty na których dzieci pracują. Wszystko to jest bardzo potrzebne, ale trzeba też wiedzieć, że dzieci potrzebują tylko odpowiedniej bazy do zabawy, badania i wielozmysłowego poznawania, osobistego doświadczania, eksperymentowania, żeby swobodnie tworzyć własne, autentyczne dzieła. Zamiast tych nowych, gotowych produktów, prosto ze stoiska papierniczego warto użyć typowych, powszechnych „surowców”, które często można pozyskać bezpłatnie podczas spaceru, czy wycieczki.

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2  w Warce biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej i aranżacji przestrzeni „Zakamarek-ekotriki na kąciki”. W ramach projektu wykonali zadania „Jesienne prace – portrety z liści” oraz „Postać Ekologa”. Do wykonania zadań uczniowie wykorzystali materiały przyrodnicze: liście, szyszki, jarzębinę, żołędzie, kasztany.

  Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Wykonywane zadania sprawiły im wielką radość i zadowolenie z efektu końcowego.

  PSP nr 2 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE