-5.8 C
Warka
środa, 6 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMłodzi przedsiębiorcy z CKZiU w Nowej Wsi już działają

  Młodzi przedsiębiorcy z CKZiU w Nowej Wsi już działają

  Uczniowie klasy III w zawodzie technik ekonomista, w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, zorganizowali i prowadzą w szkole realnie działającą firmę – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

  Celem programu jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

  Podczas realizacji programu uczniowie szukają pomysłu na produkt bądź usługę, przygotowują biznesplan przedsięwzięcia, gromadzą niezbędny kapitał, podejmują działania marketingowe, produkują i sprzedają swoje produkty bądź usługi oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa.

  W ramach programu organizowany jest Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, a jego zwycięzca reprezentuje Polskę w konkursie europejskim JA Europe Company of the Year Competition.

  Miniprzedsiębiorstwo GoldFeast, działające w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, tworzy dziewięcioro ambitnych i pomysłowych uczniów. W strukturach przedsiębiorstwa wyróżnia się kadra kierownicza, która aktywnie włącza się również w konkretne prace fizyczne i różnorodne działania związane z ofertą GoldFeast. Na czele zespołu stoi dyrektor naczelna – Amelia Barańska, dyrektorem do spraw finansowych jest Klaudia Rosłonkiewicz, a stanowisko dyrektora ds. marketingu pełni Anna Jachimowicz. Nad prawidłowym przebiegiem działalności miniprzedsiębiorstwa czuwa Maria Kocewiak – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Siedzibą firmy jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

  Miniprzedsiębiorstwo prowadzi działalność produkcyjną. Wśród propozycji GoldFeast wyróżnia się możliwość zamówienia kartek okolicznościowych, np. urodzinowych czy świątecznych, a także zaproszeń na przeróżne wydarzenia, jak np. bal maturalny, które zostaną zaprojektowane zgodnie z preferencjami klienta, a następnie wykonane i dostarczone. Daje to tym samym możliwość uzyskania oryginalnych, w pełni spersonalizowanych materiałów okolicznościowych, którymi można zaskoczyć i zachwycić odbiorców. Dzięki kreatywności, talentom plastycznym i zdolnościom manualnym GoldFeast tworzy unikatowe produkty.W ofercie miniprzedsiębiorstwa znajduje się również nauka tańca, prowadzona przez profesjonalistkę z wieloma sukcesami na różnych konkursach.

  Utworzenie GoldFeast to dowód, że w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie brakuje ludzi z pasją i ciekawymi pomysłami. Portafią oni pogodzić obowiązki szkolne z realizacją zadań dodatkowych, a warto wspomnieć, że w przypadku tych uczniów to jedno z wielu działań pozalekcyjnych. Wypada im pogratulować zapału do realizacji tak wielu zadań, a w związku z założeniem miniprzedsiębiorstwa – także ciekawej inicjatywy i wykorzystania wiedzy o potrzebach lokalnego środowiska.

  Młodym przedsiębiorcom życzymy wielu ciekawych zleceń i sukcesów!

  Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE