-0.4 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDziałaj Lokalnie 2022 – złóż wniosek dotacyjny!

  Działaj Lokalnie 2022 – złóż wniosek dotacyjny!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A – Ośrodek Działaj Lokalnie działający na terenie pięciu gmin: Chynów, Grójec, Goszczyn, Jasieniec i Warka zaprasza wszystkich, którzy mają pomysły na zmianę swojego najbliższego otoczenia do udziału w kolejnej edycji konkursu Działaj Lokalnie. Wnioski można składać do 22 kwietnia. Maksymalna kwota dotacji to 5 500 zł.

  W konkursie mogą wziąć udział:

  – organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. uczniowskie kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, zarejestrowane koła gospodyń wiejskich)

  – grupy nieformalne działające przy instytucjach bądź organizacjach pozarządowych (w których imieniu wniosek składa dana instytucja)

  – grupy nieformalne występujące z wnioskiem samodzielnie jako tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie (np. grupa mieszkańców osiedla, wsi).

  Grant w wysokości do 5 500 zł można dostać na projekty aktywizujące mieszkańców wokół sprawy na rzecz dobra wspólnego. Może to być np. budowa altanki, placu zabaw, organizacja wypoczynku, warsztatów czy pikniku.

  Co trzeba zrobić? Po pierwsze obudzić w sobie duszę społecznika! Przemyśleć, co można zmienić w najbliższym otoczeniu, zaangażować mieszkańców do wspólnych działań, wyzwolić społeczną energię. Po opracowaniu koncepcji – należy złożyć wniosek o dofinansowanie.

  Wniosek należy złożyć w Generatorze dostępnym na www.stowarzyszeniewarka.pl (baner po prawej stronie „Złóż wniosek Działaj Lokalnie”) w terminie do 22 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl w zakładce „Działaj Lokalnie 2022”.

  HARMONOGRAM “Działaj Lokalnie 2022”:

  • 18 marca 2022 – ogłoszenie konkursu i rozpoczęcie naboru wniosków
  • 25 marca 2022 – Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców Działaj Lokalnie oraz Mazowsze Lokalnie
  • 22 kwietnia 2022 – zakończenie naboru wniosków
  • Do 26 kwietnia 2022 – ocena formalna
  • 29 kwietnia – 6 maja – ocena merytoryczna
  • 12 maja 2022 – posiedzenie Lokalnej Komisji Grantowej
  • 13 -14 maja – ogłoszenie wyników
  • 15 maja 2022 – rozpoczęcie realizacji projektów
  • 26 maja 2022 – uroczyste wręczenie umów, wypłata środków, szkolenie dla grantobiorców

  Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy Bank Spółdzielczy w Warce, TRANS-MED Dariusz Witkowski, Biowet Drwalew, Frostico i mieszkańców przekazujących 1% podatku.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE