-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiCerkwie – ukryte skarby – wystawa fotografii Pawła Rzeźnika

  Cerkwie – ukryte skarby – wystawa fotografii Pawła Rzeźnika

  W piątek, 6 maja o godz. 18 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy fotografii. Tym razem zaprezentowane zostały prace autorstwa Pawła Rzeźnika. Wystawa przedstawia prace, które ukazują piękno natury z perspektywy podróżnika. Zdjęcia przedstawiają: Roztocze, Bieszczady czy Ukrainę – Zakarpacie.

  Autorem zdjęć jest Paweł Rzeźnik, jak sam mówi o sobie: Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się dawno, dawno temu. Aparatem, którym robiłem wtedy zdjęcia była Smiena 6. Wtedy fotografia była dla mnie czymś nowym i pełnym tajemnic. Była także sposobem na spędzanie wolnego czasu. Były to piękne czasy z fotografią analogową. Szkoda, że minęły. Teraz fotografowanie stało się bardzo popularne i jak pisze jeden z fotografików „Mamy teraz w kraju 38 mln. fotografów z czego 1% wie co to jest preselekcja czasu, przysłony i do czego służył koreks”. Obecnie fotografia jest czymś więcej – prawdziwą pasją. Pasją, która jest moją drugą miłością – zaraz po mojej ukochanej żonie, która jest pierwszym, bezwzględnym krytykiem moich prac. Moje fotografowanie to dokumentowanie obrazów jakie tworzy natura i człowiek. Zatrzymywanie w kadrze krótkich ulotnych chwil. Wędruję  z aparatem po Roztoczu, Bieszczadach i Ukrainie – Zakarpaciu. Zatrzymuję w kadrze krótkie ulotne chwile.

  Wystawę można oglądać do 3 czerwca w godzinach pracy Dworku na Długiej.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE