Więcej
  Strona głównaInstytucjeLekcja bezpieczeństwa i Dzień Dziecka z pancernikiem Hatetepesem w Michałowie

  Lekcja bezpieczeństwa i Dzień Dziecka z pancernikiem Hatetepesem w Michałowie

  31 maja i 1 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie było gwarno i wesoło. Ostatniego dnia maja odwiedził uczniów z klasy II nietypowy gość – pancernik Hatetepes, który jest strażnikiem bezpiecznego korzystania z serwisu SKO. Temat bezpieczeństwa w sieci ponownie został poruszony z uwagi na zbliżające się wakacje. A jak wakacje, to więcej wolnego czasu – a jak więcej czasu, to prawdopodobnie znacznie wydłużony czas przed komputerem, tabletem, czy telefonem, internetowe zakupy. To może być fajna zabawa, ale należy pamiętać o grożących niebezpieczeństwach i obowiązujących zasadach. Uczniowie obejrzeli przygotowaną przez opiekuna SKO prezentację o Hatetepesie i ważnej roli, jaką pełni oraz o cyberbezpieczeństwie.

  Hatetepes sam w sobie był atrakcją, ale dodatkowo przyniósł dla dzieci lizaki i balony – było słodko, kolorowo i zabawnie. Wszyscy myśleli, że pancernik już sobie pojechał dalej, do innej szkoły – a tu 1 czerwca z rana ta „żywa maskotka” ponownie pojawiła się w szkole. Hatetepes nie mógł odmówić sobie udziału w obchodach Dnia Dziecka, a w Michałowie jest to również Dzień Sportu Szkolnego. Wszystkie dzieci, małe i duże, otrzymały od niezwykłego gościa życzenia oraz cukierki. Hatetepes nadzorował niektóre konkurencje sportowe i podjadał przysmaki przygotowane przez rodziców – kiełbaski z grilla, gofry z bitą śmietaną i owocami oraz soki. Spotkania udały się dzięki zaangażowaniu opiekunki SKO – p. Elżbiety Chojnackiej oraz pań z wareckiego oddziału PKO BP.

  PSP Michałów

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE