12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiW.A.R.K.A. działa aktywnie!

  W.A.R.K.A. działa aktywnie!

  Hasłami flagowymi Stowarzyszenia W.A.R.K.A. są: Wizja – Aktywność – Rozrywka – Kultura – Alternatywa i te idee przyświecały organizacji w aktywnym, minionym 2022 roku.

  Wizja to niezbędny element kreowania nowych działań, Aktywność to misja organizacji, Rozrywka i Kultura są potrzebne, by zachęcić do działania, bo działania Stowarzyszenia to Alternatywa na szarą rzeczywistość wokół nas. Dzięki komplementarności powyższych udaje się aktywizować i wyzwalać energię drzemiącą w mieszkańcach gminy Warka i powiatu grójeckiego nieprzerwanie do dwudziestu lat!

  Przypomnijmy, że Stowarzyszenie W.A.R.K.A. opiera swą pracę na kilkuosobowym Zespole zaangażowanych, podnoszących stale swoje kompetencje i pełnych pasji osób, którym zależy na wspieraniu małych społeczności, aktywizacji seniorów, promocji regionu i pomocy w organizowaniu się społecznym lokalnej społeczności. Działaj Lokalnie, Szlak Jabłkowy, Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego, Ukraina dla Warki, Ekologia w lokalnych społecznościach to główne kierunki działań w 2022 roku. Na te działania organizacja pozyskała  środki zewnętrzne w formie 27 dotacji w łącznej kwocie ponad 600 tys. złotych. Zostały one przeznaczone m.in. na ok. 30 małych inicjatyw w ramach Programu Działaj Lokalnie i realizowanych przez grupy senioralne, organizację Seniorady w Warce na 400 osób, 40 edukacyjno-integracyjnych wycieczek dla w sumie 2000 dzieci i młodzieży do wareckiego Muzeum, Światowy Dzień Jabłka na wareckim rynku, w którym wzięło ok. 900 osób, organizację pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski w którym wzięło udział ok. 1100 osób, kilkanaście wycieczek i zajęć dla uchodźców z Ukrainy oraz wiele innych działań i akcji społecznych promujących Warkę i powiat jako Największy Sad Europy.

  Stowarzyszenie koordynowało działania 3 Sieci: Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego, Sieci Aktywnych Społeczności, Sieci Szlaku Jabłkowego; współpracowało z z 26 grupami senioralnymi, 25 Kołami Gospodyń Wiejskich 30 obiektami tworzącymi partnerstwo skupione wokół Szlaku Jabłkowego, 23 realizatorami Działaj Lokalnie (łącznie ze ścieżką tematyczną Działaj Lokalnie i ekologicznie).

  Jesteśmy aktywnym członkiem Federacja Funduszy Lokalnych, Federacji Mazowia, Mazowieckiej Regionalnej Organizacja Turystycznej, Lokalnej Grupy Działania „Jabłkowa Kraina”, Sieci Ośrodków Działaj Lokalnie w Polsce.

  Wszystkie działania Stowarzyszenia W.A.R.K.A. zyskały wsparcie zarówno Samorządów gminnych w tym w pierwszej kolejności Warki, jak i Starosty Powiatu Grójeckiego. Współpracowaliśmy owocnie z takimi instytucjami jak: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce. Ważnym partnerem były również lokalne firmy, w tym: Bank Spółdzielczy w Warce, Biowet Drwalew, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Frostico, Trans Med, Prima Group, Dwa Jabłka Konstrukcje.

  To dzięki współpracy ze społecznikami, instytucjami oraz organizacjami przy wsparciu lokalnych Partnerów i organizacji ogólnopolskich możemy realizować potrzebne, wartościowe inicjatywy oraz tak prężnie działać i z nową energią i nadzieją wejść w kolejny rok!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE