Więcej

  Co za Gos(ć)!

  Trwa niesamowita passa Mateusza Gosa, który jest niewątpliwie objawieniem sezonu w krajowej lekkoatletyce w biegach długich i do poprzednich tytułów opisywanych na łamach Kuriera, dorzucił dwa kolejne. W ostatnich dniach lipca (29.07.2023) podczas 99. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim zdecydowanie zwyciężył na dystansie 5000 metrów, prowadząc samotnie niemalże od startu do mety, nokautując narzuconym przez siebie tempem konkurentów. Czas Mateusza świetny – 13:54,59.

  Kilka dni później (5.08.2023) w Gdańsku, podczas Biegu św. Dominika, na dystansie 10 km zwycięża i zostaje Mistrzem Polski w biegu ulicznym. Ten jest zawsze silnie obsadzony i zawsze gromadzi czołówkę polskich biegaczy – miał rangę Mistrzostw Polski. Warecki zawodnik reprezentujący barwy RLTL Optima Radom, wygrał z czasem 29:37 min, a w pokonanym polu zostawił swojego kolegę klubowego Mateusza Kaczora oraz Kamila Jastrzębskiego.

  Po krótkim urlopie nad morzem i roztrenowaniu, Mateusz aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej i pomału będzie szykował formę na jesień i biegi przełajowe rangi mistrzowskiej.

  Gratulujemy!

  J.W. – KS Start Pułaski Warka, foto A.Błasiński

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE