-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZ cyklu: Jak minął miesiąc na Obwodowej?

  Z cyklu: Jak minął miesiąc na Obwodowej?

  Europejski Dzień Języków Obcych

  22 września 2023 r. w naszej szkole uczniowie klasy 3TH wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Małgorzatą Walczak w słodki sposób zachęcali do nauki języków obcych.

  Światowy Dzień Jabłka 2023

  25 września Wolontariusze z ZS pracowali dzielnie, wykonując zadania przydzielone przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A na święcie dla mieszkańców Gminy Warka. Nasza szkoła zdobyła też wyróżnienie w konkursie na najlepszą szarlotkę.

  Warsztaty dla klas informatycznych

  28 września odbyły się warsztaty, których celem było pokazanie, jak ważną rolę we współczesnym świecie pełni fake news oraz jak jest wykorzystywany w celach manipulacji. Przeinaczona informacja może wywołać niepokój w jednostce bądź grupie, a tym samym zdestabilizować bezpieczeństwo. Masowy dostęp do mediów społecznościowych i Internetu prowadzi do zwiększonej ilości różnych, błędnych, celowo zmanipulowanych informacji, co może wpływać negatywnie na nasze postrzeganie rzeczywistości, a w konsekwencji na nasze bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystali z zajęć, a zdobytą wiedzę wykorzystają w odpowiedni sposób w przyszłości. Zajęcia poprowadził Filip Szulik Szarecki z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

  Pokazy sztuk walki

  29 września, w ramach świętowania Dnia Chłopaka, Samorząd Szkolny przygotował pokaz kickboxingu. Gośćmi byli: Tomasz Bąk (trener), Dominika Pruszczyk (mistrzyni Polski w kickboxing w formule Full-Contact)  oraz Jakub Kościelnik    (wicemistrz Polski w kickboxing low-kick).

  30 akcja „Sprzątania Świata”

  W ramach udziału w akcji sprzątania świata, uczniowie ZS zebrali 10 worków odpadów, każdy o pojemności 120 litrów. Akcja była przeprowadzana na drodze prowadzącej do byłego wysypiska śmieci w Warce przy ulicy Fabrycznej. Dzięki uprzejmości kierownika firmy rekultywującej ten teren. Uczniowie technikum ochrony środowiska mieli okazję obejrzeć z bliska prace wykonywane w ramach rekultywacji obszaru dawnego wysypiska, mające na celu przywrócenie go do jego przeszłości                 i oddaniu go mieszkańcom miasta Warki. Firma ZUK odebrała nasze znaleziska po zakończeniu sprzątania. Akcja została zainicjowana przez nauczyciela Andrzeja Marka we współpracy z ZUK.

  Rowerowa Obwodowa

  Pierwszego października koło turystyczno-krajoznawcze przy Zespole Szkół w Warce zainicjowało swoją aktywną działalność rajdem rowerowym. Tym razem był to wypad do Mniszewa. Organizatorem był Andrzej Marek.

  Spotkania z policją

  2 października odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z policją. Prewencja i profilaktyka to bardzo ważne działanie szkoły w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jakie są konsekwencje działań takich jak stosowanie używek czy hejt w Internecie.

  Wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

  Uczniowie z klas I TGO i II TLB spotkali się 5 października ze st. sierżantem Robertem Studnickim i Ryszardem Druchem w Muzeum im. Kazimierz Pułaskiego. Obaj panowie są Amerykanami polskiego pochodzenia i autorami książki  „Ja kocham Polska! Amerykańskiego żołnierza przygoda z kufrem”.

  Dobry Wieczór z poezją

  13 października odbył się pierwszy w tym roku wieczór z poezją w Dworku na Długiej. Można było posłuchać twórczości lokalnych poetów, w tym naszej uczennicy Weroniki Gos, oraz posłuchać zespołu „Przedwieczór”.

  ZS w Warce

   

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE