Więcej
  Strona głównaInstytucjeZ cyklu: Jak minął miesiąc na Obwodowej?

  Z cyklu: Jak minął miesiąc na Obwodowej?

  Europejski Dzień Języków Obcych

  22 września 2023 r. w naszej szkole uczniowie klasy 3TH wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Małgorzatą Walczak w słodki sposób zachęcali do nauki języków obcych.

  Światowy Dzień Jabłka 2023

  25 września Wolontariusze z ZS pracowali dzielnie, wykonując zadania przydzielone przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A na święcie dla mieszkańców Gminy Warka. Nasza szkoła zdobyła też wyróżnienie w konkursie na najlepszą szarlotkę.

  Warsztaty dla klas informatycznych

  28 września odbyły się warsztaty, których celem było pokazanie, jak ważną rolę we współczesnym świecie pełni fake news oraz jak jest wykorzystywany w celach manipulacji. Przeinaczona informacja może wywołać niepokój w jednostce bądź grupie, a tym samym zdestabilizować bezpieczeństwo. Masowy dostęp do mediów społecznościowych i Internetu prowadzi do zwiększonej ilości różnych, błędnych, celowo zmanipulowanych informacji, co może wpływać negatywnie na nasze postrzeganie rzeczywistości, a w konsekwencji na nasze bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystali z zajęć, a zdobytą wiedzę wykorzystają w odpowiedni sposób w przyszłości. Zajęcia poprowadził Filip Szulik Szarecki z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

  Pokazy sztuk walki

  29 września, w ramach świętowania Dnia Chłopaka, Samorząd Szkolny przygotował pokaz kickboxingu. Gośćmi byli: Tomasz Bąk (trener), Dominika Pruszczyk (mistrzyni Polski w kickboxing w formule Full-Contact)  oraz Jakub Kościelnik    (wicemistrz Polski w kickboxing low-kick).

  30 akcja „Sprzątania Świata”

  W ramach udziału w akcji sprzątania świata, uczniowie ZS zebrali 10 worków odpadów, każdy o pojemności 120 litrów. Akcja była przeprowadzana na drodze prowadzącej do byłego wysypiska śmieci w Warce przy ulicy Fabrycznej. Dzięki uprzejmości kierownika firmy rekultywującej ten teren. Uczniowie technikum ochrony środowiska mieli okazję obejrzeć z bliska prace wykonywane w ramach rekultywacji obszaru dawnego wysypiska, mające na celu przywrócenie go do jego przeszłości                 i oddaniu go mieszkańcom miasta Warki. Firma ZUK odebrała nasze znaleziska po zakończeniu sprzątania. Akcja została zainicjowana przez nauczyciela Andrzeja Marka we współpracy z ZUK.

  Rowerowa Obwodowa

  Pierwszego października koło turystyczno-krajoznawcze przy Zespole Szkół w Warce zainicjowało swoją aktywną działalność rajdem rowerowym. Tym razem był to wypad do Mniszewa. Organizatorem był Andrzej Marek.

  Spotkania z policją

  2 października odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z policją. Prewencja i profilaktyka to bardzo ważne działanie szkoły w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jakie są konsekwencje działań takich jak stosowanie używek czy hejt w Internecie.

  Wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

  Uczniowie z klas I TGO i II TLB spotkali się 5 października ze st. sierżantem Robertem Studnickim i Ryszardem Druchem w Muzeum im. Kazimierz Pułaskiego. Obaj panowie są Amerykanami polskiego pochodzenia i autorami książki  „Ja kocham Polska! Amerykańskiego żołnierza przygoda z kufrem”.

  Dobry Wieczór z poezją

  13 października odbył się pierwszy w tym roku wieczór z poezją w Dworku na Długiej. Można było posłuchać twórczości lokalnych poetów, w tym naszej uczennicy Weroniki Gos, oraz posłuchać zespołu „Przedwieczór”.

  ZS w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE