Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejJak minął miesiąc w ZS na Obwodowej?

  Jak minął miesiąc w ZS na Obwodowej?

  Seans w kinie

  Lektury wcale nie muszą być nudne, o czym przekonała się 5 klasa technikum hotelarskiego, oglądając ekranizację powieści Władysława Reymonta „Chłopi”, za którą autor otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. W niestandardowej szacie artystycznej dzieło zyskało na atrakcyjności, wzbudzając w maturzystach bardzo wiele emocji, które stały się zapalnikiem do niekończących się rozmów. W młodych umysłach zaświtało mnóstwo pytań dotyczących dawnego życia i po chwili zadumy doszli do wniosku w jak wspaniałych czasach przyszło im żyć.

   

  Święto Odzyskania Niepodległości i konkurs plastyczny „ Mój 11 listopada – wczoraj i dziś”.

  Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie brali udział w lokalnych obchodach tego święta. Po Mszy św. uczniowie wraz z opiekunem złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Lotników 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. W ostatnim czasie rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Mój 11 listopada – wczoraj i dziś”, organizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”. Uczennica klasy 1 technikum informatycznego Adrianna Lewandowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

   

  Konkurs recytatorski

  7 listopada w „Dworku na Długiej” odbył się konkurs „Wareckie recytacje”. Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły – Weronice Gos, która wraz z Damianem Włodarczykiem z LO Warka zajęła ex aequo pierwsze miejsce.

   

  ARS, czyli jak dbać o miłość

  6 listopada w Zespole Szkół odbyły się warsztaty dla uczniów trzech klas z panią Bożeną Janus z Sanepidu. Temat warsztatów to: „ARS, czyli jak dbać o miłość?” Odbywają się one w ramach Projektu „Profilaktyczny program przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychotropowych”.

   

  Czas dla młodych

  6 listopada w Zespole Szkół zostało zorganizowane spotkanie dla klas maturalnych w ramach doradztwa zarodowego. Zaprezentowano na nim projekt pod nazwą: „Czas dla młodych – punkty doradztwa dla młodzieży” – „Teraz My – młodzi na rynku pracy”. Utworzony w Urzędzie Powiatowym w Grójcu, Punkt Doradztwa dla Młodzieży, udziela kompleksowego wsparcia osobom młodym do 30 r.ż. poprzez integrację konkretnych usług z niestandardowymi rozwiązaniami, co ma ułatwić wejście na rynek pracy. Pomoc obejmować będzie w szczególności:

  • aktywizację zawodową i poradnictwo zawodowe,
  • udzielanie informacji w zakresie możliwych form wsparcia,
  • doradztwa psychologicznego,
  • doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej,
  • doradztwa w zakresie edukacji,
  • doradztwa w zakresie możliwości mieszkaniowych,
  • doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego.

  Wszelkie działania mają służyć w szczególności aktywizacji osób młodych, które ze względu na specyficzne problemy zawodowe i osobiste stanowią szczególną grupę bezrobotnych i poszukujących pracy. Osoba młoda przez okres pilotażu może skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, psychologa, dietetyka, trenera osobistego, coacha edukacyjnego, aby przygotować się do wkroczenia na rynek pracy.

   

  Kwesta na wareckim cmentarzu

  W dniach 1 i 2 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Warce postanowili włączyć się i również zadbać o ratowanie najstarszych, zabytkowych nagrobków w ramach 11 kwesty na wareckich cmentarzach. Cieszymy się, że młode pokolenie rozumie potrzebę pomocy i renowacji starych zabytkowych nagrobków i tak chętnie uczestniczyło w zbiórce. Dziękujemy za każdy grosz.

  ZS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE