Seans w kinie
Lektury wcale nie muszą być nudne, o czym przekonała się 5 klasa technikum hotelarskiego, oglądając ekranizację powieści Władysława Reymonta „Chłopi”, za którą autor otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. W niestandardowej szacie artystycznej dzieło zyskało na atrakcyjności, wzbudzając w maturzystach bardzo wiele emocji, które stały się zapalnikiem do niekończących się rozmów. W młodych umysłach zaświtało mnóstwo pytań dotyczących dawnego życia i po chwili zadumy doszli do wniosku w jak wspaniałych czasach przyszło im żyć.
Święto Odzyskania Niepodległości i konkurs plastyczny „ Mój 11 listopada – wczoraj i dziś”.
Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie brali udział w lokalnych obchodach tego święta. Po Mszy św. uczniowie wraz z opiekunem złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Lotników 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. W ostatnim czasie rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Mój 11 listopada – wczoraj i dziś”, organizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”. Uczennica klasy 1 technikum informatycznego Adrianna Lewandowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!
Konkurs recytatorski
7 listopada w „Dworku na Długiej” odbył się konkurs „Wareckie recytacje”. Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły – Weronice Gos, która wraz z Damianem Włodarczykiem z LO Warka zajęła ex aequo pierwsze miejsce.
ARS, czyli jak dbać o miłość
6 listopada w Zespole Szkół odbyły się warsztaty dla uczniów trzech klas z panią Bożeną Janus z Sanepidu. Temat warsztatów to: „ARS, czyli jak dbać o miłość?” Odbywają się one w ramach Projektu „Profilaktyczny program przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychotropowych”.
Czas dla młodych
6 listopada w Zespole Szkół zostało zorganizowane spotkanie dla klas maturalnych w ramach doradztwa zarodowego. Zaprezentowano na nim projekt pod nazwą: „Czas dla młodych – punkty doradztwa dla młodzieży” – „Teraz My – młodzi na rynku pracy”. Utworzony w Urzędzie Powiatowym w Grójcu, Punkt Doradztwa dla Młodzieży, udziela kompleksowego wsparcia osobom młodym do 30 r.ż. poprzez integrację konkretnych usług z niestandardowymi rozwiązaniami, co ma ułatwić wejście na rynek pracy. Pomoc obejmować będzie w szczególności:
- aktywizację zawodową i poradnictwo zawodowe,
- udzielanie informacji w zakresie możliwych form wsparcia,
- doradztwa psychologicznego,
- doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej,
- doradztwa w zakresie edukacji,
- doradztwa w zakresie możliwości mieszkaniowych,
- doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego.
Wszelkie działania mają służyć w szczególności aktywizacji osób młodych, które ze względu na specyficzne problemy zawodowe i osobiste stanowią szczególną grupę bezrobotnych i poszukujących pracy. Osoba młoda przez okres pilotażu może skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, psychologa, dietetyka, trenera osobistego, coacha edukacyjnego, aby przygotować się do wkroczenia na rynek pracy.
Kwesta na wareckim cmentarzu
W dniach 1 i 2 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Warce postanowili włączyć się i również zadbać o ratowanie najstarszych, zabytkowych nagrobków w ramach 11 kwesty na wareckich cmentarzach. Cieszymy się, że młode pokolenie rozumie potrzebę pomocy i renowacji starych zabytkowych nagrobków i tak chętnie uczestniczyło w zbiórce. Dziękujemy za każdy grosz.
ZS Warka