Więcej
  Strona głównaWiadomościTragedia w Elektrowni Kozienice

  Tragedia w Elektrowni Kozienice

  Czterech mężczyzn zginęło w wypadku, który miał miejsce w Elektrowni Kozienice.

  Do tragedii doszło w środę (4.12) kilka minut po godzinie 13.00. Robotnicy pracujący przy modernizacji jednego z kominów elektrowni wykonywali swoje czynności na specjalnej platformie zawieszonej wewnątrz komina.  Nagle z niewyjaśnionych przyczyn platforma z robotnikami runęła w dół. Czterej mężczyźni pracujący przy montażu rusztowań wewnątrz komina spadli z wysokości minimum 150 metrów. Wszyscy robotnicy zginęli na miejscu. Szkielet rusztowania, który był montowany wewnątrz komina Elektrowni Kozienice z chwilą upadku platformy runął na ziemię grzebiąc ciała czterech ofiar wypadku.

  Platforma, na której robotnicy pracowali częściowo była umocowana na specjalnych linach. Mężczyźni pracujący przy demontażu jednego z kominów nie byli pracownikami kozienickiej elektrowni. Zatrudnieni byli w zewnętrznych firmach zajmujących się tego typu pracami budowlanymi. Prace przy kominie Elektrowni Kozienice polegały na skróceniu jego wysokości z 200 do 150 metrów. Po ich zakończeniu w kominie miał być zainstalowany instalator odsiarczania spalin.

  Na chwilę obecną nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną dramatycznego wypadku w kozienickiej elektrowni. Zaraz po zdarzeniu, na miejsce przybyły służby porządkowe, które prowadziły czynności mające na celu zabezpieczenia miejsca wypadku.  Sprawą tą zajmie się radomska prokuratura, która prócz wyjaśnienia okoliczności wypadku zbada, czy przy modernizacji komina nie naruszono zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE