Strona głównaInstytucjeCeSiRZwycięstwo w Lublinie

Zwycięstwo w Lublinie

Z Lublina koszykarze KS PUŁASKI Warka przywożą komplet punktów. W wyjazdowym meczu zwyciężają NOVUM LUBLIN 73:66, co daje Pułaskiemu aktualnie 4 miejsce w tabeli grupy C w rozgrywkach II Ligi koszykówki mężczyzn.

W tym sezonie nie po raz pierwszy drużynie z Warki przyszło rywalizować z zespołem z Lublina. W Pucharze Polski – Intermarshe Basket Cup lepsi o 3 punkty okazali się koszykarze NOVUM. Tym razem zawodnicy PUŁASKIEGO podwójnie zmotywowani stanieli na parkiecie gości. Apetyty na rewanż były ogromne.

Pierwsza kwarta to dobra i wyrównana gra obu zespołów. Po pierwszej kwarcie NOVUM Lublin nieznacznie prowadził, a w kolejnej odsłonie meczu wynik oscylował głównie w granicy remisu. Kryzys dopadł Pułaskiego w III kwarcie. Po 5 minutach zespół przegrywał już 10 punktami i należało przedsięwziąć szybkie kroki aby zmienić obraz gry. Po przerwie na żądanie trenera, zawodnicy Marka Brzeźnickiego zostali odczarowani. Serię dobrych rzutów rozpoczyna kapitan zespołu Maciej Piątek. Później dwoma celnymi trójkami popisali się Grzegorz Mordel i Paweł Piros. Kolejne dwa punkty dorzucił Partyk Przyborowski i już zespół z Warki remisował 51:51. Prowadzenie dla Pułaskiego na gwizdek przed końcem kwarty zdobywa Kapturski i z trzypunktowym prowadzeniem zespół z Warki rozpoczął ostatnią odsłonę meczu. O oddaniu prowadzenia niebyło mowy. Szybko punkty dla Pułaskiego zdobywa Patryk Przyborowski i Warka z minuty na minutę budowała przewagę nad rywalem. Choć NOVUM LUBLIN w ostatnich minutach spotkania rzucił się w pogoń za zespołem gości, to pozostający w dobrej dyspozycji zawodnicy Pułaskiego – Przyborowski i Kapturski – szybko rozwiewali nadzieje rywali na remis i dogrywkę. Tym razem lepszym zespołem byli koszykarze z Warki. KS PUŁASKI WARKA zwycięża 73 : 66.

Po szóstej kolejce KS Pułaski Warka zajmuje 4 miejsce. Kolejny mecz PUŁASKI WARKA rozegra 1 grudnia z PWiK Piaseczno (aktualny wicelider II Ligi). Mecz odbędzie się w CeSiR Warka o godz. 18:00

VI kolejka II LIGI KOSZYKÓWKI ; 18.11.2012 r. – Lublin

NOVUM LUBLIN vs. KS PUŁASKI WARKA (66 : 73)

PUŁASKI WARKA: Piątek 19 pkt ( 7 zbiórek), Kapturski 18 pkt. (12 zbiórek), Przyborowski 16 pkt. , Piros 13 pkt. (3 x 3), Mordel 5 pkt., Mieczkowski 2 pkt. (11 asyst) Adamczyk , Gazarkiewicz, Makowski, Stefaniuk.