Daj lokalnie… 1%

Daj lokalnie… 1%

Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) i może pozyskiwać 1% podatku otrzymało po raz kolejny z Akademii Rozwoju Filantropi w Polsce mikrodotację wysokości 3 tys. zł na przeprowadzenie akcji promującej pozostawiania 1% podatku lokalnie – na aktywizację społeczności na terenie na którym działa.

W ramach tegorocznej dotacji stowarzyszenie zaplanowało dwie miejskie akcje – walentynkową i wiosenną, podczas których wolontariusze będą rozdawać drobne upominki (kwiatki, cukierki) zachęcając do przekazywania 1% lokalnie. Przygotowany będzie krótki spot reklamowy oraz przeprowadzona zostanie na FB akcja promocyjna połączona, jak w poprzednich latach, z różnymi konkursami z nagrodami.

Przypomnijmy, że każdy kto płaci podatki może z całej należnej kwoty zasilającej budżet państwa 1% przekazać na samodzielnie wybrany cel poprzez wskazanie w swoim zeznaniu PIT organizacji posiadającej status OPP. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. (KRS 0000160318) środki pozyskane z 1% podatku przeznacza na aktywizację lokalnych społeczności poprzez Program Grantowy „Działaj Lokalnie” lub na Lokalny Fundusz Stypendialny” (jeśli ktoś w zeznaniu PIT wskaże jako cel szczegółowy „stypendia”). Ponadto stowarzyszenie pomaga w pozyskiwanie 1% podatku na swoją działalność również innym lokalnym organizacjom pozarządowym i grupom, nie posiadającym statusu OPP w myśl zasady, że najważniejsze aby ten 1% pozostał LOKALNY!

Zobacz jakie projekty i działania zrealizowało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w roku 2014 – kliknij tu.

W artykule wykorzystano rysunek autorstwa Kuby Kijuca, powstały w ramach zeszłorocznej kampanii „1% lokalnie” dofinansowanej również ze środków Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Udostępnij:
← 23 Finał za nami... Bilety miesięczne tańsze o połowę dzięki Karcie Dużej Rodziny →

Dodaj komentarz