Marcin Banach pierwszym mistrzem w wareckim wyciskaniu sztangi

Marcin Banach pierwszym mistrzem w wareckim wyciskaniu sztangi

W minioną sobotę 21 marca po raz pierwszy w Warce odbyły się Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi o wadze 50 kg. Z inicjatywą zorganizowania zawodów wyszło Centrum Sportu i Rekreacji w Warce przy współpracy z Klubem Sportowym Start Pułaski Warka. Celem imprezy było sprawdzenie możliwości wareckich zawodników uprawiających sporty siłowe oraz ustalenie rekordu imprezy.

W wareckich zawodach wystartowało 17 zawodników, różnych pod względem doświadczenia, wieku czy masy ciała. Wystartowała młodzież ze szkół średnich – najmłodszy uczestnik zawodów miał 16 lat, jak i weterani sportów siłowych – najstarszy 48 lat. Ciekawostką jest, że do walki z ciężarem 50 kg stanęli zawodnicy -najlżejszy 48 kg, natomiast- najcięższy 128kg.
Po weryfikacji wagi i ciśnienia krwi przez obsługę medyczną zawodnicy rozlosowali kolejność startów i przystąpili do rywalizacji. Dla wszystkich zawodników ciężar i czas był jednakowy. Sztangę o ciężarze 50 kg należało umieść jak największą ilość razy w czasie 5 min. Technika zawodników była różna od szybkich machnięć bez odpoczynku do pierwszego odcięcia powietrza, poprzez wykorzystanie całego czasu na spokojne powtarzanie po 2 -4 ruchy i odpoczynek. Zacięta walka z samym sobą i rywalami trwała do ostatnich minut zawodów. Najlepszym wareckim wyciskaczem okazał się Marcin Banach, który uzyskał najlepszy wynik unosząc 74 razy sztangę i tym samym ustanawiając rekord imprezy. II miejsce zajął Mirosław Malec z wynikiem 70. Ciekawa walka odbyła się o 3 miejsce, gdzie Kamil Jagiełło przegrał podium z Piotrem Plesiewiczem swoją wagą ciała. Zgodnie z regulaminem przy takim samym wyniki – panowie uzyskali po 62 wyciśnięcia sztangi – wyższą lokatę w ogólnej klasyfikacji zajmował zawodnik z mniejsza masą ciała.

KLASYFIKACJA :

I miejsce – Marcin Banach – 74
II miejsce – Mirosław Malec – 70
III miejsce – Piotr Plesiewicz – 62

IV miejsce – Kamil Jagiełło – 62
V miejsce – Tomasz Siedlecki – 50
VI miejsce – Wojciech Banach – 43
VII miejsce – Arkadiusz Rudnicki – 41
VIII miejsce – Paweł Maciejewski – 39
IX miejsce – Emil Bekasiewicz – 38
X miejsce – Kamil Jędral – 37
XI miejsce – Adam Gabler – 36
XII miejsce – Jakub Dyga – 33
XIII miejsce – Sebastian Trzaska – 32
XIV miejsce – Patryk Dąbrowski – 26
XV miejsce – Marcin Łukasiewicz – 17
XVI miejsce – Szymon Bińkiewicz – 16
XVII miejsce – Adrian Sowiński – 15

Zawodnicy biorący udział w wareckich zmaganiach mają teraz konkretne wyniki i mogą się porównywać osiągnięciami między sobą, a także na tle innych imprez odbywających się w Polsce. Wszyscy Ci, którzy osiągnęli wyniki wyższe lub bliskie 50 wyciśnięć, mogą się poszczycić dużym sukcesem, ponieważ jest to bardzo dobry wynik w rankingach tego typu zawodów.

Zwycięzcy I Wareckich Amatorskich Zawodów w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi otrzymali okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe kubeczki i dyplomy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i odważnym, którzy przyszli się zmierzyć z ciężarem 50kg. Czekając na 2 edycję zawodów i bicie nowego rekordu, zachęcamy do rozpoczęcia treningów i rozwijania swoich sportowych umiejętności.

Dwóch najlepszych wareckich zawodników Marcin Banach i Mirosław Malec za 3 tygodnie będą reprezentować Warkę w tej dyscyplinie W Drużynowych Mistrzostwach Polski Nauczycieli , które odbędą się we Wrocławiu 18.04.2015. Powodzenia!

Zobacz galerię zdjęć na stronie CESIR – kliknij tutaj.

Udostępnij:
← Podwójna dawka koszykarskich emocji Poznaliśmy zwycięzców Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego →

Dodaj komentarz