Mali turyści powitali wiosnę

Mali turyści powitali wiosnę

19 marca 2016 r. ponad 180 małych i dużych turystów wyruszyło na 30 jubileuszowy Rajd „Witaj Wiosno”. Na starcie, przy szkole podstawowej nr 2 zgłosili się jak zwykle niezawodni turyści z Wrociszewa, Nowej Wsi, Ostrołęki, Konar, Sułkowic, wareckiej „dwójki” oraz z Watraszewa. Do barwnego pochodu dołączyli również indywidualni sympatycy, rodziny z dziećmi, których zachęciła wiosenna pogoda. Zgodnie z tradycją, wśród licznych słów sympatii wareczczan, radosny i barwny korowód przemaszerował ulicami miasta aż na rynek. Nie zabrakło, zgodnie z tradycją witania wiosny, kukieł symbolizujących odchodzącą zimę czyli marzann.

Przed ratuszem uczestników rajdu powitała wiceburmistrz Teresa Knyzio, która dla najmłodszych turystów miała niespodziankę – kosze pełne cukierków. Wręczyła również legitymacje nowym członkom PTTK z Sułkowic. W zamian, od wareckiego oddziału wiceburmistrz otrzymała znaczek uczestnictwa i dyplom podziękowania.

Ze słodkim uśmiechem na ustach turyści przeszli, pod czujnym okiem policjantów dbających o bezpieczeństwo kolumny do Klubu Żołnierzy Rezerwy gdzie przy ognisku każda z drużyn przedstawiła piosenkę, wiersz lub zabawę o tematyce wiosennej. W ramach podziękowań drużyny otrzymały specjalne okolicznościowe dyplomy uczestnictwa oraz kolorowe piłki. Jak na prawdziwych turystów przystało, wiosennym poczęstunkiem dla wszystkich zgłodniałych były pieczone nad ogniem kiełbaski.

Na zakończenie, jak nakazuje „nowa, ekologiczna tradycja” żegnania zimy i witania wiosny uczestnicy spalili marzanny.

Zarząd wareckiego oddziału PTTK zaprasza na kolejne imprezy organizowane w najbliższym czasie, czyli wycieczkę do Łodzi oraz 51 Zlot Młodzieży „Kwitnące Jabłonie”, który odbędzie się w Sułkowicach.

Zarząd Oddziału PTTK w Warce

Udostępnij:
← Edukacyjna 13-ka Jest nowy Kurier Warecki! →

Dodaj komentarz