Z kamerą na wareckiej strzelnicy

SWKS 22 grudnia 2012
Z kamerą na wareckiej strzelnicy

W sobotę 15 grudnia na strzelnicy miejskiej w Warce gościł Pan Adam Sikorski wraz z ekipą telewizyjną realizującą jeden z odcinków programu historycznego „Było nie minęło”. Celem tej wizyty było pokazanie broni historycznej z okresu powstania styczniowego, którego okrągła, 150 rocznica będzie obchodzona w 2013 roku.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji części kolekcji broni czarnoprochowej pochodzącej ze zbiorów członków Stowarzyszenia Warecki Klub Strzelecki oraz sympatyków strzelectwa historycznego, regularnie spotykających się w każdą niedziele na wareckiej strzelnicy. Po krótkiej, cieszącej oczy prezentacji rozpoczęła się jeszcze przyjemniejsza część, czyli wizyta na osi strzelnicy, gdzie kłęby dymu będące efektem spalania czarnego prochu, kunszt obsługi broni historycznej oraz jej charakter sprawiały, że z sentymentem patrzyliśmy na tę minioną epokę.

Efekt wizyty ekipy telewizyjnej będzie można zobaczyć w styczniu, w jednym z odcinków programu „Było nie minęło”, który nadawany jest w soboty o godz. 15.00 w TVP INFO.


 

 

 

 

 

Udostępnij:
← Wystawa Broni w Warce Uchwała Nr XXXI/204/12 w sprawie SWKS →

Dodaj komentarz