Labirynt pokonany! Warka zwycięzcą V etapu Turnieju Miast

Labirynt pokonany! Warka zwycięzcą V etapu Turnieju Miast

20 sierpnia w Parku na Winiarach odbył się piknik kończący wakacje 2016. Impreza rozpoczęła się nagrodzeniem uczestników „Rycerskiego Lata w Warce” oraz rozdaniem dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego „Moje miasto w przyszłości”. Jednak najważniejszym punktem tego dnia był V etap Turnieju Miast

Do Warki tego dnia przyjechały drużyny z Przasnysza, Sannik, Ostrowi Mazowieckiej, Zwolenia i Góry Kalwarii uczestniczące w odbywającej się od maja 2016 specjalnej edycji „Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich”. W zmaganiach brała udział także „Drużyna Trojdena” z Warki. Był to już V etap tegorocznego Turnieju, a to już nie przelewki… Zaczęła się prawdziwa rywalizacja! Turniej został uroczyście otwarty przez: Burmistrza Warki Dariusza Gizkę, Prezesa Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jana Błońskiego, Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwonę Stefaniak oraz  twórcę Szlaku Książąt Mazowieckich i koordynatora turniejowych zmagań Daniela Sukniewicza. Po słowach wstępu i zagrzewania do walki drużyny w paradzie prowadzonej przez Orkiestrę Moderato udały się na plac, gdzie za chwilę miały stanąć do walki o zwycięstwo. Zanim jednak na arenie turniejowej pojawił się duch rywalizacji wszyscy obecni obejrzeli Musztrę Paradną w wykonaniu wareckiej orkiestry. A później już tylko… rywalizacja!

Pierwszą konkurencją z którą przyszło się zmierzyć zawodnikom było „Jabłko Trojdena” w którym uczestnicy musieli pokonać rycerski tor przeszkód i rzucić włócznią do tytułowego „jabłka Trojdena”. Kolejną konkurencją była „Piramida z Warki” czyli przenoszenie kegów na czas i wznoszenie z nich piramidy. Trzecia to „Warkocz Pilicy”, czyli slalom z kajakiem. Aby jednak utrudnić tę konkurencję, szczególnie drużynie z Warki, która sterowanie kajakiem po Pilicy ma „we krwi”, slalom odbył się na trawie, a kajak trzeba było trzymać w rękach. „Drużyna Trojdena” w składzie: Bartek Kuna, Tomek Chojecki i Mateusz Wdowiak zakończyła pierwszy etap zmagań na 1 miejscu ex aequo z drużyną z Ostrowi Mazowieckiej. W przerwie Turnieju przebojowy koncert zagrała Orkiestra Moderato, a goście przybyli z miast na Mazowszu byli oczarowani brzmieniem
i prezencją wareckich artystów.

Druga część Turnieju Miast to konkurencje najbardziej emocjonujące! Odbywały się bowiem w specjalnie na ten dzień zbudowanym z 1300 skrzynek po piwie Warka labiryncie. Przeprowadzony w nim „Trójbój warecki” składał się z trzech indywidualnych konkurencji na czas. Pierwszy zawodnik musiał odnaleźć 6 różnych puszek piwa Warka, drugi miał za zadanie odnaleźć 7 różnych etykiet po piwie i ułożyć
z liter na nich zapisanych hasło. Trzeci zaś musiał jak najszybciej przebiec labirynt trzymając w ręku tacę z trzema pełnymi kuflami uważając jednocześnie, aby nie wylać więcej niż 200 ml płynu. Po zakończeniu ostatniej konkurencji, kiedy stres wśród zawodników osiągnął najwyższy poziom, wszystko okazało się jasne… Drużyna z Warki wygrała V etap Turnieju Miast wyprzedzając zdobywców drugiego miejsca aż o 10 punktów! Zawodnikom z Warki towarzyszyła radość i duma ze zwycięstwa.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Warka 44 pkt.

2 miejsce – Góra Kalwaria
i Ostrów Mazowiecka 34 pkt.

4 miejsce – Zwoleń 29 pkt.

5 miejsce – Sanniki 27 pkt.

6 miejsce – Przasnysz 12 pkt.

Klasyfikacja końcowa po V etapach turnieju:

1) Zwoleń

2) Warka

3) Sanniki i Góra Kalwaria

5) Przasnysz

6) Ostrów Mazowiecka

Konkurencje realizowane podczas Turnieju Miast zorganizowane zostały dzięki wsparciu Browaru w Warce, który użyczył skrzynek oraz kegów, wykorzystanych w przeprowadzeniu zawodów.

Kolejne zawody odbędą się 4 września w Zwoleniu zaś wielki finał 10 września w Czersku.

Po zakończeniu Turnieju uczestnicy pikniku wysłuchali akustycznego koncertu Szymona Wydry i Zbigniewa Suskiego. Usłyszeć można było piękne brzmienia gitar połączone ze znanymi wszystkim utworami.

Wszyscy obecni na pikniku nie mieli czasu na nudę ze względu na atrakcje, które czekały na całe rodziny – stoiska rycerskie, największy w Polsce dmuchany zamek, malowanie twarzy, balonikowe miecze, malowanie rycerskich tarcz, ogródek grillowo-piwny, własnoręczne wybijanie monet Trojdena czy zwiedzanie Muzeum.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pikniku
i dopingowali Drużynę Trojdena – to dzięki wsparciu wareckiej publiczności udało się wygrać ten etap Turnieju!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

 

 

Udostępnij:
← Dożynki powiatowe 2016 Rycerskie wakacyjne szaleństwa →

Dodaj komentarz