Bez zwycięstw

Nie po myśli Pułaskiego potoczyły się sobotnie mecze koszykówki. W Warce drugoligowcy ulegli WIŚLE KRAKÓW  84:95, a na wyjeździe trzecioligowcy przegrali z OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 86 :71.

Drugoligowcy Pułaskiego spotkanie zaczęli ambitnie. Po trzech minutach gry prowadzili siedmioma punktami i walczyli o utrzymanie bezpiecznej przewagi. Niestety zawodnicy Wisły: Czepiec, Dwernicki i Urbanek wykazywali się nie lada celnością i w ostatnich minutach pierwszej kwarty na tablicy widniał już remis. Chwilę później koszykarze z Krakowa objęli pięciopunktowe prowadzenie.

Przez większość drugiej kwarty oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Mieczkowski, Kapturski oraz Przyborowski odrobili straty i wynik oscylował w granicach remisu.  Kiedy wydawało się, że Pułaski wraca na właściwy tor gry, goście celnymi trójkami ostudzili zapał gospodarzy.

Trzecia kwarta nie była udana dla Pułaskiego. Dopiero w czwartej w wareckich koszykarzy wstąpił nowy duch. Choć w tej części meczu drużyna Pułaskiego zagrała lepiej i zdobyła o 8 punktów więcej od rywali, to strat nie udało się już odrobić . Ostatecznie mecz zwycięża WISŁA KRAKÓW 95 : 84.

Na wyjeździe trzecioligowy PUŁASKI WARKA też nie miał najłatwiejszego meczu przed sobą. Lepiej klasyfikowany OKK Soków Ostrów Mazowiecka już od początku spotkania postawił wysoko poprzeczkę. W pierwszej część meczu Pułaski spisywał się dobrze. Choć to gospodarze głównie kontrolowali grę, to jednak Pułaski skutecznie deptał rywalowi po piętach. Połowa meczu to wynik 39:34 dla gospodarzy. Trzecia kwarta, podobnie jak w przypadku drugoligowców, zaważyła na końcowym wyniku meczu. Rywale warczan zdobyli o 12 punktów więcej i pewnie prowadzili 19 punktami. PUŁASKI w IV kwarcie spotkania zmniejszył nieznacznie przewagę gospodarzy, lecz tym razem lepsi okazali się zawodnicy OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka wygrywając ostatecznie spotkanie 86:71. Po raz kolejny imponująca ilość punktów dla zespołu z Warki zdobył Gawroński Jarosław (34 pkt). Dobrze zagrali również Jachimowicz, Węcłaś, Paliński.
    Zdjęcia z tego meczu można obejrzeć na stronie internetowej drużyny OKK SOKÓŁ OSTRÓW MAZOWIECKA: http://www.okksokol.09.pl/news/575/15/Pierwsza-wygrana-w-2013-roku-Sokol—KS-Pulaski-Warka-86-71.html

W najbliższy piątek drugoligowy KS PUŁASKI WARKA zmierzy się na wyjeździe z MCIKS JAWORZNO, a w sobotę /19.01/ trzecioligowy KS PUŁASKI WARKA rozegra mecz z AZS UW WARSZAWA. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 w CeSiR Warka.