10 lat UTW w Warce

10 lat UTW w Warce

10 rok swojego istnienia rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. W październiku seniorzy powrócili do akademickich ław by dalej poszerzać swoje horyzonty i zwiększać zasoby wiedzy.

Pierwsze tematy zostały przygotowane 4 października przez Jolantę Koziorowską – badaczkę czarnego lądu, autorkę książki „Kontynent Afryka – obyczaje i kultura”. Natomiast 11 października nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku z wysłuchaniem Gaude Amus oraz rozdaniem legitymacji studenckich przez Dyrektora CeSiR – Mariana Górskiego. Tego dnia swoje wykłady „Obrzędy przejścia czyli idzie nowe” zaprezentowała Katarzyna Dubeltowicz.

18 października studenci UTW rozmawiali z Dzielnicowym Andrzejem Dudą, z Komisariatu Policji w Warce, który przybliżył temat oszustw dokonywanych na seniorach. Podając przykłady z ostatnich sytuacji w Warce oraz w naszym kraju, przybliżył mechanizmy podstępnych działań przestępców.

Na drugich zajęciach seniorzy rozpoczęli nowy projekt – Inicjatywę Partnerską wraz z zaproszoną grupą Seniora „Aktywne Piaseczno”. Zajęcia florystyczne prowadzone przez Władzia i Krysię Pączków miały za zadanie naukę podstawowych zasad tworzenia wiązanek okolicznościowych, stroików świątecznych oraz wiązanek na groby.

25 października nasz krakowski podróżnik Andrzej Pasławski zabrał nas w pasjonującą podróż do Cypru – czy Państwo wiecie, że Cypr jest podzielony na dwie części jedna należy do Grecji a druga do Turcji?

Jeżeli zainteresowaliśmy Państwa wymienionymi tematami zapraszamy seniorów ciekawych świata i wiedzy na UTW w każdy wtorek godz. 10:00 do Centrum Sportu i Rekreacji.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Udostępnij:
← TOP CHEF nie tylko w telewizji Powitajmy Nowy Rok na wareckim rynku! →

Dodaj komentarz